خون و مرگ عینیت پیدا کرد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۱    ۱۳۹۶/۵/۱۹ کد خبر: 136948 منبع: پرینت

این روزها مردم میرزاولنگ، کلیدهای خانه‌ها و صندق‌چه‌های شان را که همه‌ی این سال‌ها، با هزار اندوه و آرزو به دندان کشیده‌ بودند، گم کرده‌اند و با غمی که از سرووضع‌ شان می‌بارد و فاجعه‌ای غیرقابل توصیفی که حاصل نکبت مداوم در این کشور است و آدمی‌زاد را بابت‌اش خشمگین و شرمگین می‌سازد، به مرکز سرپل آمده اند.

حالا به‌دیدار این قربانیان تقویم فاجعه بروید و با آنان حرف بزنید، که سخن این داغ‌دیده‌ها از زوال است و از فرورفتن و برنیامدن، از بی‌تابی و ترس، از خواب‌های آشفته‌ای که با خون و مرگ عینیت پیدا می‌کنند تا نشانه‌های جامانده از خاطرات نام‌ها و آدم‌هایی که روزی خواهر، برادر، پدر، خواهرخوانده، رفیق، همبازی و همسایه‌ای این مردمان بودند و با شکنجه، با تحمل درد و تازیانه، با رگ‌بار و اسارت از دست رفتند و نفس‌ در سینه‌های شان حبس شد.

از مقامات گلایه‌ای نداشته باشید که حکومت فعلی چون چون خر دجال بزک می‌کند و به خیابان می‌آید و با نشانه‌های چون شعارها، عکس‌ها، سخنرانی‌ها، وعده و وعیدها و غیره که همه تجسد فریب‌کاری اند، می‌خواهد بپذیریم که این شرایط غیرعادی، عادی است و ما بایست بیآموزیم که با ....مخوف و بزرگ هم‌خانه باشیم. چنانچه که به هر سو حرکت کنیم، با یکی از عضوهای شریف ....مقابل شده و نابود شویم و این روزگار ما باشد.

فرشته رفعت


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
میرزاولنگ
حکومت
نظرات بینندگان:

>>>   عطا صفوی

یک تیر دوفاخته ....!
« مرا به خیر شما امید نیست ، اما برای خدا شر مرسانید»...
مهمترین رازیکه در شکار موفقیت آمیز غنی احمدزی وتیم اش نهفته است ؛ همانا بایک تیر چند فاخته را شکار میکنند ، بطور مثال ازیکطرف ضعیفترین وبی صلاحیت ترین اشخاص را در قوی ترین پست ها میگمارند که حتی ازخود چیزی به گفتن نداشته باشند وازطرفی هم باپیروی از چاق کردن سیاست انگریزی : " تفرقه بینداز وحکومت بکن " را دریک منطقه ومحیط حساس خیلی خوب وزیرکانه بلد هستند واشرف غنی احمدزی در این مورد قطعا موفق است ودقیق میدانند باچه عناصری روبرو هستند....
ولی از آنجاییکه برای عوام الناس آمدن ورفتن این اشخاص نه دیروز ونه هم امروز اهمیتی دارد بقول معروف : " بازاغ بودنه گرفتن غیرممکن است ..." . اما برای حکومت لقمه چربی است که از این دریچه که خودی ها برای بربادی خود دسته تبر میشوند. وبرای سردمداران این حاکمیت خریدن زمان از این بهتر چه میتواند باشد. دقیقا من نمیدانم که چرا یک تعداد هموطنان ما بی وقت بانگ نعره تکبیر را فریاد میکشند واز همین اکنون به مداحی گوی پرداخته اند. ولی آرزوی ما از این اشخاص معلوم الحال اینست : مرا به خیر تو امید نیست ، اماشر مرسان.!

>>>   فوری
ﻳﻜﺘﻦ ﺍﺯ ﻧﺎﻗﻠﻴﻦ ﭘﺸﺘﻮﻥ ﺑﺎﺷﻨﺪﻩ ﺍﺻﻠﻰ ﻭﻟﺴﻮﺍﻟﻰ ﭘﺸﺘﻮﻧﻜﻮﺕ ﺩﺭ ﻭﻟﺴﻮﺍﻟﻰ ﮔﺮﺯﻳﻮﺍﻥ ﺑﺠﺮﻡ ﻫﻤﻜﺎﺭﻯ ﺑﺎ ﻃﺎﻟﺒﺎﻥ ﺗﻮﺳﻂ ﻣﺘﻨﻔﺬﻳﻦ ﻣﺤﻞ ﺩﺭ ﻣﺤﻀﺮ ﻋﺎﻡ ﺍﻋﺪﺍﻡ ﮔﺮﺩﻳﺪ .
ﭘﺲ ﺍﺯ اﻳﻦ ﻫﺮ ﻛﺴﻴﻜﻪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﻃﺎﻟﺒﺎﻥ ﻭ ﺩﺍﻋﺸﻴﺎﻥ ﻫﻤﻜﺎﺭﻯ ﻭ ﻫﻤﺪﺳﺘﻰ ﺩﺍﺷﺖ ﻭ ﻳﺎ ﺩﺭ ﺧﺎﻧﻪ ﺧﻮﺩ ﭘﻨﺎﻩ ﺩﺍﺩﻩ ﺑﻮﺩ ﺑﺎ ﻓﻴﺼﻠﻪ ﺑﺰﺭﮔﺎﻥ ﻣﺤﻞ ﺍﻋﺪﺍﻡ ﻣﻴﮕﺮﺩﺩ.
ادمین ۱۴

>>>   جنگ حاصلش خرابی و بی خانمانی است متاسفم .
حبیب الله یوسف زی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است