آنکارا مسکو را تهدید کرد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۹    ۱۳۹۶/۵/۱۹ کد خبر: 136954 منبع: پرینت

در پی ادامه یافتن ممنوعیت واردات برخی محصولات ترکیه به روسیه، وزیر اقتصاد ترکیه مسکو را به انجام اقدام تلافی جویانه در این خصوص تهدید کرد.

وزیر اقتصاد ترکیه با انتقاد از اقدام روسیه در خصوص ادامه وضع محدودیت ها در خصوص واردات برخی از محصولات کشاورزی ترکیه به این کشور گفت که آنکارا باید در صورت ادامه این وضعیت، اقدام تلافی جویانه انجام دهد.

«زیبکچی» با بیان اینکه دولت ترکیه در حال تحمل فشارهای سنگین از سوی صادرکنندگان محصولات کشاورزی این کشور است، ادامه وضع محدودیت های اعمال شده از سوی مسکو در خصوص واردات محصولات کشاورزی از ترکیه را دلیل تحمیل این فشارها دانست.

وی گفت: از آنجاکه ما دیگر توان تحمل (این وضع) را نداریم، مجبور به انجام اقدامات تلافی جویانه خواهیم شد.

زیبکچی همچنین ابراز امیدواری کرد که مقام های مسکو و آنکارا در نشست مشترک مسوولان 2 کشور که قرار است طی روزهای 17 الی 19 آگوست در ازمیر انجام شود، در این خصوص با یکدیگر مذاکره کنند.

این مقام ترکیه در ادامه سخنان خود افزود: ما نمی خواهیم صادرات گوجه فرنگی، دیگر سیفی جات و گوشت و شیر را ممنوع کنیم. برای برخی محصولات، می بایست تعرفه های گمرکی بنا به برخی دلایل افزایش یابد و ما متوجه این مساله هستیم. اما نیازمند یافتن یک راه حل هستیم.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آنکارا
مسکو
نظرات بینندگان:

>>>   اردوغان بیش ازگلیم خود پادرازکرده بود، این هم نتیجه شاخ به شاخ شدن با روسیه، روسیه حق دارد، چون ترکیه طیاره جنگی روسیه را درمرزسوریه سقوط داده بود، پوتین ازش خواست بابت این کارش ازروسیه عذرخواهی کند، اما اردوغان حاضر به عذرخواهی نشد، روسیه هم صادرات ترکیه را ممانعت کرد، حالا دادو فریادش بلند شده. جویا


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است