اگر فساد را برداریم حکومت نیز برداشته می شود
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۰۰    ۱۳۹۶/۵/۱۹ کد خبر: 136968 منبع: پرینت

رییس جمهور غنی می گوید که در بخش هایی از کشور فساد و به ویژه دزدی از نان نظامیان کشور ماموریت جنگ نیروهای امنیتی را از موفقیت باز داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpapper)، مسعود ترشتوال، سخنگوی شورای حراست و ثبات افغانستان در برنامه «فراخبر» گفت: واقعیت موجود این است که در بخشی از قسمت ها ما دستاوردی نداشته ایم. اینها مبارزه با فساد را گفته اند که محسوس است اما محسوس نیست. در اینکه هر روز در این وطن انسان قربانی می شود ما دستاوردی نداریم. مثلا حوادثی که امروز در هرات رخ داده است. همین وضعیتی که سی و پنج نفر از سربازان ما سربریده می شوند، وضعیتی که در ولایت سرپل اتفاق می افتد همین ناامنی که فعلا در پایتخت افغانستان است و هیچ شهروندی احساس امنیت نمی کند.

وی افزود: فساد متمرکز شده است. فساد سامان یافته تر شده است. فساد جمع و جور شده است. حتی در حدی ما وضعیت موجود را با فساد آلوده داریم و فساد با حکومت چنان به هم چسبیده است که اگر بخواهی فساد را برداری حکومت برداشته می شود و اگر بخواهی حکومت را را برداری فساد برداشته می شود. این به این معنا است که تفکیک و جدایی فساد از کارکرد حکومت یک کار بسیار سخت خواهد بود و نفس اینکه می گویند برنامه وجود دارد و تفاهنامه امضا می کنند اگر در این کار عزم و اراده جدی باشد و محسوس و ملموس باشد مورد استقبال است اما تا اینجای کار ما چیزی را به نام عدالت، چیزی را به نام مبارزه با فساد، کاری را به نام اینکه در نهادهای دفاعی و امنیتی افغانستان در حوزه مسایل و برچیده شدن فساد کرده باشد کمتر دیده ایم.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
فساد
حکومت
نظرات بینندگان:

>>>   پس با فساد زندگی کنید تا هنوز مفسد تر شوید

>>>   Safaa
....... و این اجیران، مصطلحات را هم میگویند "ترمینالوژی" ....ترمینالوژی قابل قبول است اما دانشگاه و دانشجو نی.......... آفرین راکتیار صیب ... چهار دانه غول دیگر هم مانند تو که پیدا شود، افغانستان آباد میگردد ..... بسیار خوب شد که این خر را از کوه پایان کرده و برایش اجازه گپ زدن میدهند تا سطح سواد و دانش این غول را مردم بدانند که این .... چی بیسوادی است .... سر دوستم شکر کنی.....

>>>   تمام داعیه و ماموریت پشتونیزم تکنوکرات، مجاهد و طالب را تداوم خشونت، انتحار، ویرانگری و امتیاز طلبی قبیلوی در سایه ماشین نظامی، مالی و حمایت سیاسی نیروهای خارجی تشکیل می دهد.

>>>   كسانكه از امريكا آمدند، نود درصد دزدى را همينا كردند، اينها سازمان هاى كمك رسانى جهانى را ميشناختند، به ميليارد دزدى كردند.
اما دزدى و چپاول خود را بنام دگران بى اندازه تبليغ كردند...

>>>   فاسد اصلى جنايات و دزدى ها كرزى و برادرانش و زاخيل وال و وردك بزرگترين ننگ وطنم ميدانم تف بر كسيكه از بول يتيمان و بيوه زنان و خانواده هاى سربازان شهيد قصرها ساختند و پول اندوختند!!

>>>   مرکز بین المللی مطالعات استراتیژیک
میگن امروز در یک برنامه در شهر مزارشریف بجای سرود ملی آهنگ استاد مددی نشر شده است. و دلیل جلوگری از پخش سرود ملی را ملی نبودن آن عنوان کرده اند.

>>>   غنی که خود را متفکر دوم جهان میداند، تفکرش دربی تفکری اوست، اگرگوسفندی علف خورده باشد ازدنبه اش معلوم میشود، کدام کسی این مرد بی فکررا به شوخی گفته، ولی او به راستی باورکرده وخود را مسخره عالم کرده واین حکایت درتاریخ افغانستان بعنوان ضرب المثل ثبت شد. قوم پشتون که دراصل بخاطر طالبان تروریست دردنیا آبرونداشت، اما این مرد متفکر ودانشمند ومدیر درجه اول پشتونها، برای نسلهای آینده این قوم بخت برگشته نیزعزت وآبرو نگذاشت.
جاغوری


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است