عبدالله: کمترین غفلت و ناعدالتی، عواقب دارد
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۳۱    ۱۳۹۶/۵/۱۹ کد خبر: 136970 منبع: پرینت

مساله مهم دربخش مبارزه با فساد اداری، تطبیق قانون یکسان برای همه است.

گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان((afghanpaper، داکتر عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی در نشست اختتامیه کنفرانس سه روزه مبارزه با فساد اداری در سکتور دفاعی و امنیتی امروز پنجشنبه 19 اسد 96 گفت: در بحث ها نقاط اصلی مشکل فساد در تدارکات، رساندن ضروریات و تجهیزات به نیروها، ادارات موازی، مسوولیت ادارات کشفی، تعقیب قضایا در مراجع قضایی و مداخلاتی که صورت می گیرد شناسایی شده است.

رییس اجرایی حکومت از حمایت رهبری حکومت در اجراییات تفاهمنامه کنفرانس خبر می دهد و می افزاید که مساله مهم، تطبیق یکسان قانون برای همه است. درهرجاییکه کمترین غفلت و ناعدالتی صورت بگیرد، این کار عواقب دارد که برخی عواقب در آن زمان هنوز قابل رویت نیست.

وی افزود: تبریکی اصلی برای این کنفرانس مربوط به زمانی خواهد بود که تلاش ها در اداره مربوط تان سبب پیشرفت در مبارزه با فساد ادرای در سطوح مختلف شود که تاثیر آن بر امنیت و ثبات کشور و حکومتداری خوب و وضعیت مردم پدیدار شود.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کنفرانس مبارزه با فساد
رییس اجرایی
نظرات بینندگان:

>>>   عبدالله جان!!!
همی خودت خو ترا بخدا گپ نزن!!!!!

>>>   بین المللی مطالعات استراتیژیک
"داماد" يكتن از ناقلين پشتون در ولسوالى پشتونكوت فارياب "بمب ساز" برآمد!
اين تروريست كه باشنده اصلى ولايت هلمند مى باشد توسط نيروهاى "دفاع خودى" دستگير اعترافات اش ثبت و قرار است بخاطر عبرت فردا اعدام گردد!

>>>   مرکز بین المللی مطالعات استراتیژیک
میگن امروز در یک برنامه در شهر مزارشریف بجای سرود ملی آهنگ استاد مددی نشر شده است. و دلیل جلوگری از پخش سرود ملی را ملی نبودن آن عنوان کرده اند.

>>>   پس از جنرال هابیل رییس دفتر ستاد ارتش، جنرال مسعود اندرابی معاون ریاست عمومی امنیت ملی، دومین نظامی عالی رتبه است که بدلیل نا رضایتی از مدیرت نظام و رهبری قوای مسلح از سمت خویش کنار می رود.
فهيم فطرت

>>>   غنی احمدزی وعده داده بود که انتقام می گیرد. دقیقن انتقام گرفت!!
#احمد_شاه_فرید

>>>   لطیف پدرام:

حقیقت این است که محور اصلی مبارزه، مبارزه میان شوونیست های انحصارطلب و متعصب از یکسو و فدرالیست های عدالت طلب و آزادی خواه از سوی دیگر است. بقیه نان به هم قرض دادن است به خاطر رسیدن به منافع شخصی. وقتی ما گفتیم مرز رسمی دیورند مرز میان ما و پاکستان است و نباید ملتی را فدای پشتونستان خواهی کرد بسیاری از نظریه پردازان مربوط به شوونیست ها و عده ی از روشنفکران ساده دل خودی حرف ما راخیال پردازانه تلقی می کردند. اما این مرز در همین چند ماه اخیر عملا بسته،تعریف و نهایی شد. در باره ی فدرالیزم هم یک عده آدم های منفعت جو و بیسواد ما را باز به خیالبافی متهم می کنند و این که تحقق فدرالیزم یا کاملا ناممکن است یا باید سال ها طول بکشد. به این گونه آدم ها به صراحت می گویم افغانستان فدرالی خواهد شد و این پروسه زمان زیادی را هم در بر نمی گیرد.
استدلال بی پایه و از سر نافهمی ی این عده ظاهرا از این دلیل آب می خورد که کنگره ی ملی و فدرالیست ها زور نظامی و اقتصادی ندارند که فدرالیزم را عملی سازند. این گروه باید بدانند که وقتی ایجاد ساختاری به "امرضرور" مبدل می گردد و لحظه ی زایمان تاریخی فرا میرسد، حادثه اتفاق میفتد و زایمان صورت می گیرد. کنگره ی ملی نظریه پرداز فدرالیزم در افغانستان است و فدرالی کردن افغانستان را از اهداف اساسی خود خوانده است.همیشه چنین نبوده است وقتی فردی یا جنبشی یا حزبی نظریه ای را مطرح می کند حتما خودش،میباید آن را تطبیق کند.ما خود در میدان مبارزه برای فدرالی کردن افغانستان ایستاده ایم اما باز صد در صد حکم نمی کنیم فدرالیزم در عمل از شمال شروع میشود.هم اکنون نشانه هایی وجود دارد که شاید در اوج ناباوری ناباوران و سماجت شوونیست هایی مثل حکمتیار از جنوب ویا شرق فدرالی شدن آغاز شود. به قول احسان طبری در تاریخ سوراخ ها و شگاف هایی وجود دارد که گاهی آدم نمیداند حادثه از کجا سر می کشد.همین حالا مجموعه های بزرگی از شهروندان که فدرالیست شده اند عضو کنگره ی ملی نیستند و در بعضی زمینه ها شاید با کنگره ی ملی مخالف باشند مثلا در مورد سیاست های ما در مورد نیروهای بیگانه و هم شاید موارد دیگر. ممکن است فدرالیست هایی که عضو کنگره ی ملی نیستند پیشگام این مبارزه شوند و پیروزی را در نهایت به نفع فدرالیزم در افغانستان رقم بزنند.

>>>   انوارالحق احدى به بى بى سى: اشرف غنى در ٢٠٠٩ دوستم را قاتل گفت، اما در ٢٠١٤ با خوشحالى او را معاون اول انتخاب كرد، معيار در كجاى اين است؟
#مسلم_شيرزاد

>>>   حتی اگر کسی یک شیرینک هم بخواهد، باید مجازات شود.
کسانی که مثل من به شیرینک موافقه نکنند و اعلام کنند که مرا دیگر به شیرینک بازی داده نمیتوانید، مجازات آنها باید حد و اندازه نداشته باشد.
داکتر عبدالله.

>>>   بهروز جلال آبادی
سید جمال الدین اسد آبادی از تاجیکان اسد آباد کنر بود
تعداد فکر میکنند که سید جمال الدین اسدآبادی ، اوغان بود لیکن چنین نیست
آن شخص مبارز و نابغه در اصل از تاجیکان کنر بود
با همتباران تان آشنا شوید و اجازه ندهید افتخارات و قهرمانان تان و تاریخ تان توسط دوزد ها دوزدی شوید


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است