امریکا به کوریای شمالی حمله می کند!
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۲۴    ۱۳۹۶/۵/۲۱ کد خبر: 136995 منبع: پرینت

نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد مدعی است راه حل دیپلماتیکی برای حل مناقشه کوریای شمالی وجود ندارد و واشنگتن باید در حمله به پیونگ یانگ پیش دستی کند.

«جان بولتون» سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد در مصاحبه با «فاکس نیوز» گفت: آمریکا نمی تواند با اطمینان تصمیم «کیم جونگ اون» رهبر کوریای شمالی و فرماندهان نظامی این کشور را پیش بینی کند و این دلیل خوبی است مبنی بر اینکه اگر قرار است به گزینه نظامی متوسل شویم، بهتر است تا دیر نشده این کار را انجام دهیم.

وی در این باره مدعی شد: قرار نیست در طول زمان، وضعیت آمریکا از این که هست بهتر شود بلکه اوضاع به طور مداوم بدتر و خطرناک تر می شود.

بولتون ادامه داد: فکر نمی کنم در راستای متقاعد کردن کوریای شمالی به تغییر رفتار خود، گزینه دیپلماتیک دیگری پیش روی خود داشته باشیم. روشن است که آنها به دنبال تسلیحات اتمی کاربردی و در آستانه دستیابی به آن هستند.

وی افزود: تنها راه حل دیپلماتیک باقی مانده این است که پکن متقاعد شود منافع ملی چین در اتحاد 2 کره است.

بولتون در نهایت ادعای خود را این گونه تکمیل کرد: حالا نوبت مردم آمریکا است که تصمیم بگیرند آیا قبل از دستیابی کوریای شمالی به تسلیحات هسته ای، خواستار استفاده از گزینه نظامی علیه پیونگ یانگ هستند یا خیر.

گفتنی است کوریای شمالی روز پنجشنبه از آمادگی برای شلیک 4 فروند موشک به جزیره گوام خبر داد که میزبان پایگاه نظامی آمریکا در اقیانوس آرام است. در مقابل، آمریکا هم می گوید 6 فروند بمب افکن هسته ای آماده حمله پیش دستانه به تاسیسات موشکی کوریای شمالی هستند.

در این میان، روزنامه «گلوبال تایمز» چین نوشت: پکن احتمالا در جنگ واشنگتن- پیونگ یانگ بی طرف می ماند اما به آمریکا و کوریای جنوبی اجازه فروپاشی نظام کوریای شمالی و تغییر الگوی سیاسی شبه جزیره کره را نمی دهد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
کوریای شمالی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است