احتمال پرتاب 4 موشک کوریایی بر فراز جاپان
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۹    ۱۳۹۶/۵/۲۱ کد خبر: 137006 منبع: پرینت

کوریای شمالی اعلام کرد که در حال تکمیل طرحهایی برای پرتاب 4 موشک میان برد بر فراز جاپان جهت فرود در نزدیکی جزیره «گوآم» در اقیانوس آرام است.

به گزارش رویترز، کوریای شمالی روز پنج شنبه اعلام کرد که در حال تکمیل طرح هایی برای پرتاب 4 موشک میان برد بر فراز جاپان جهت فرود در نزدیکی جزیره «گوآم» در اقیانوس آرام است.

خبرگزاری مرکزی کوریای شمالی (KCNA) به نقل از جنرال «کیم راک گیوم» فرمانده نیروهای استراتژیک ارتش خلق کره گزارش داد که ارتش کوریای شمالی در اواسط ماه آگوست طرح هایی موردنظر خود را برای اجرای دستور «کیم جونگ اون» رهبر کوریای شمالی تکمیل خواهد کرد.

مطابق با این طرح ها، موشک های پرتاب شده در دریا و در فاصله ای در حدود 30 تا 40 کیلومتر از جزیره گوآم فرود خواهند آمد.

گفتنی است که طرح پرتاب موشک بالستیک از سوی کوریای شمالی به مجاورت جزیره گوآم در حالی اعلام شد که «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا با ادبیاتی تقابل جویانه مدعی شد که هرگونه تهدید از جانب پیونگ یانگ «با آتش و خشمی مواجه می شود که جهان تاکنون به خود ندیده است».

شایان ذکر است که پیشرفت سریع کوریای شمالی در توسعه تسلیحات هسته ای و موشکی که قادر به هدف قرار دادن خاک آمریکا است، به تشدید تنش ها و افزایش تهدیدات لفظی میان مقام های واشنگتن و پیونگ یانگ انجامیده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جاپان
موشک
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است