بدهی 360 میلیون دالری مالزیا به ابوظبی
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۴    ۱۳۹۶/۵/۲۱ کد خبر: 137018 منبع: پرینت

مالزیا روز جمعه اعلام کرد 360 میلیون دالر از بدهی شرکت توسعه مالزیا واحد (وان.ام.دی.بی) به شرکت بین المللی سرمایه گذاری پتروشیمی ابوظبی پرداخت شد.

شرکت توسعه مالزیا واحد که زیر نظر مستقیم 'نجیب تون رزاق' نخست وزیر این کشور جنوب شرق آسیا اداره می شود در بیانیه ای اعلام کرد پرداخت تمام بدهی به شرکت بین المللی سرمایه گذاری پتروشیمی ابوظبی از درآمدهای ناشی از طرح بهینه سازی این شرکت در حال انجام است.

این شرکت مالزیایی متهم به فساد مالی است. روزنامه 'ادج' مالزی بدون ذکر منبعی حدود 10 روز پیش اعلام کرد شرکت توسعه مالزیا واحد قادر به پرداخت این بدهی نبوده است.

شرکت توسعه مالزیا واحد بیش از 2 سال است درگیر فساد مالی منتسب به نخست وزیر این کشور است و تاکنون نتوانسته با پایان دادن به این رسوایی مالی وضعیت اقتصادی خود را سر و سامان دهد.

به نوشته تارنمای شبکه خبر آسیا، ابوظبی هفته جاری برای پرداخت بدهی 603 میلیون دالری اولیه شرکت سرمایه گذاری توسعه مالزیا واحد مهلت تعیین و اعلام کرد که این شرکت مالزیایی باید تا 12 اوت (شنبه 21 اسد) 310 میلیون دالر از بدهی خود را پرداخت کند.

شرکت مالزیایی در ماه آوریل با شرکت بین المللی سرمایه گذاری پتروشیمی ابوظبی به توافقی دست یافت که براساس آن مقرر شد مالزیا یک میلیارد و 200 میلیون دالر بدهی را در 2 قسط به این شرکت پرداخت کند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مالزی
دالر
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است