وزارت تجارت، 70 کارمند آیسا را برکنار می کند
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۴۱    ۱۳۹۶/۵/۲۱ کد خبر: 137030 منبع: پرینت

وزارت تجارت و صنایع نزدیک به 70 کارمند اداره پیشین حمایت سرمایه گذاری افغانستان (آیسا) را که بر بنیاد فرمان رییس جمهور به این نهاد جذب شده بودند را برکنار می کند.

بر بنیاد اسناد خورشید، این شمار کارمندان براساس روند ادغام اداره آیسا با وزارت تجارت و صنایع به این اداره جذب شده بودند و وزارت تجارت و صنایع، علت این اقدام را ناتوانی در پرداخت تنخواه گزافی که این افراد در اداره آیسا بدست آورده اند، می داند.

بر اساس فرمان شماره 111 ریاست جمهوری، معینیت های تجارت و صنایع مکلف شدند که تمام کارمندان بخش پارک صنعتی، جوازنامه ها، توسعه و تشویق سرمایه گذاری و سایر بخش ها را شامل تشکیل سال مالی 1396 خود کنند، اما برخلاف این تعهد از مجموع 140 کارمند جذب شده اداره ایسا به وزارت تجارت و صنایع قرار است که نیمی از آنان از کار برکنار شوند.

بر بنیاد گزارش ها، برخی از کارمندان آیسا درحال حاضر نیز از امتیاز سه هزار دالری برخوردارند و همزمان مجلس نمایندگان از ایجاد کمیسیونی برای بررسی موضوع خبر داده است.

این کارمندان برای حل این مشکل از برپایی تظاهرات خودداری کردند اما بیان کردند که اگر به خواست هایشان رسیدگی نشود در مرحله بعدی مشکل شان را با شرکای بین المللی حکومت شریک خواهند کرد.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
وزارت تجارت
اخراج کارمندان
نظرات بینندگان:

>>>   پول مفت و خویش خوری کارمندان ایسا(یک نهاد بی کاره و پروژه ای) به دهان شان مزه داده است. بان که بی کار شود این دزد ها حرفه ای

>>>   آیسا از ابتداء ایجاد و تشکیل هیچ موثریت نه داشته .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است