رهبر حکومت از سر ناتوانی از مردم انتقاد می کند
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۰۰    ۱۳۹۶/۵/۲۱ کد خبر: 137039 منبع: پرینت

وقتى مي گويند، بديل نيست!!!

هـرازگاهـى رهـبرى حكومت موجود از سر ناتوانى و انتقادات شديد مردم به حرف مي آيند، مي گويند بجاى ما بديلى نيست و اگر ما نباشيم، واه به جان مردم كه طالب و داعش مي آيند و...چه هـا كه خواهـد شد؟!

داستانى به ذهـنم رسيد؛ مردم قريه هـمه جمع شدند و گفتند، هـمين بهـتر كه عقل قريه را بياورند تا براى مردک گيرمانده در بلندى، راهـى براى پايين آوردن و نجات سراغ نمايد. عقل قريه رسيد، دست به كمر شد و پايين و بالا نگاهـى انداخت و فورى دستور داد، ظنابى بياورند، تا اينكه يک سر ظناب را به مردک پرتاب كردند تا خودش را با طناب سخت ببندد. مردک به ناچار خود را پيچاند و عقل قریه دستور داد تا به زير بكشندش. هـمين كه آدم بخت برگشته را از بلندى پايين كشيدند، بر زمين خورد و بمرد و كار شد تمام.

اهـالى قریه كه ناظر صحنه بودند، دور نعش مردک حلقه زدند و كمى بعدتر متوجه شدند كه عقل قريه با آنهـا نيست. گشتند و ديدند، عقل قریه شان دورتر در گوشه نشسته هـى گريه دارد. كسى از جمع براى دل آسايى وى رفت و گفت، خير باشد گريه نكن، تلاش خود را كردى، شايد تقديرش هـمين بود كه شد.

عقل قریه جواب گفت، هـر چند با هـمين طناب بسيارى هـا از چاه هـاى بسيار عميق و هـولناك نجات يافته اند و در اينكه قسمت وى اينگونه شد، حرفى ندارم و گريه من بخاطر آن نيست. گريه من بخاطر اين است كه اگر روزى من در ميان شما نباشم، وضعيت شما چه خواهـد شد!

احمد ولی مسعود


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
غنی
حکومت
نظرات بینندگان:

>>>   اگر شـروپسـاد نباشد دنیا ویران است
اگر ارباب نباشد ده ویران است

>>>   بيا و بشنو و شاخ بكش ؛
اشرف غنى اولين رييس جمهور در دنيا است كه به راى مردم تعين شده است .
حرف معين وزارت فرهنگ كشور افغانستان .
به خدا قسم اين طايفه چيزى بنام شرم را نمى شناسند . شايد روزى نسل هاى بعد بر ما همه بخنند كه چه مردمانى و چه نسل هاى احمقى اين سر زمين داشته است .

>>>   Salam
بدون ترس و هراس عليه يى شوؤنيزم پشتون مبارزه كتيد. به خدا قسم راهى ديگرى نداريد !
راه ديگر تسليمى و پذيرش غلامى اين شوؤنيست ها است .
ميان آزادى و غلامى بايد انتخاب كرد ..

>>>   نوشته جالب و اندرز حکیمانه است کجاکسی که خجالت بکشد وبیاموزد.

>>>   Saboor Raheel
سیاستمداران تاجیک مرده اند. فاشیزم شب و روز علیه خودشان و قوم شان برنامه می ریزد و عملی میکند و اینها خاموش اند. تو گویی خاک مرده روی شان پاش داده باشند.

ارگ در هر برنامه یی برون راندن ناجیک از قدرت را در برناه دارد. فساد اداری یکی از عرصه های گرمیست که لبۀ تیز آن علیه تاجیکان است. فاسدان دریانوش پشتون را هرگز به محاکمه یی نمی کشند. اما علیه جنرالان و افسران تاجیک فقط بهانه می جویند تا بگیرند، ببندند، تشهیر کنند و به زندان بیفگنند.

قضۀ اخیر گرفتاری دو جنرال وزارت دفاع از همین دست است. اینجا مبارزه با فساد خود آگنده با هزاران فساد و خیانت و بوده برنامه دیگریست در خدمت اهداف قومی.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است