جوانان قربانیان اصلی موادمخدر هستند
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۱۵    ۱۳۹۶/۵/۲۱ کد خبر: 137040 منبع: پرینت

اعلامیه ریاست اجرایی جمهوری اسلامی افغانستان به مناسبت روز جهانی جوانان.

«روز جهانی جوانان» را به جوانان همیشه در صحنه، پاسداران و مدافعان راستین افغانستان عزیز مبارکباد می‌گوییم.

جوانان، بخش تاثیرگذار جامعه ما و مظهر قوت و اطمینان و مدافعین راستین ارزش‌های والای دینی و ملی ما محسوب می‌شوند. جوانان افغانستان با حضور فعال در سنگرهای داغ نبرد و با سپرساختن سینه‌های‌ خویش برای دفاع از جان و مال و عزت مردم سرزمین خویش‌، این نوید را می‌دهند که با شهامت و پایمردی بر چالش‌ها فایق گردیده و فردایی مملو از آرامش و رفاه را برای مردم خویش به ارمغان می‌آورند.

با وجود همه چالش‌ها، جوانان افغانستان مسیر پیشرفت و ترقی را ادامه می‌دهند. جوانان افغانستان در عرصه آموزش‌های ابتدایی و عالی، به موفقیت‌های شایانی دست یافته‌اند. خوشبختانه با گذشت هر سال به میزان دانش آموخته‌گان در مقاطع مختلف تحصیلی، افزایش قابل ملاحظه‌یی رونما مي گردد‌ که این خود، گامی است در راستای غلبه نور بر تاریکی و دانش بر جهل است. موفقيت هاى جوانان ما در عرصه ورزشى قابل ستايش و تقدير است.

دولت جمهوری اسلامی افغانستان بر تعهد خویش مبنی بر حمایت همه‌جانبه از جوانان استوار است. ما تلاش ورزیده‌ایم فرصت‌ها و زمینه‌های لازم را برای حضور جوانان در رهبری نهادهای دولتی فراهم سازیم و از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های آنان در راستای ارایه خدمات عمومی و توسعه و بازسازی استفاده نماییم. حکومت وحدت ملی حساب ویژه‌ای روی جوانان متخصص و چیزفهم دارد.

ایجاد اشتغال برای جوانان و رهایی آنان از بیکاری، در اولویت‌های کاری رهبری حکومت قرار دارد. باور داریم که با حل بیکاری، بیشتر مشکلات و چالش‌های اجتماعی دیگر مرفوع خواهد شد.

جوانان قربانیان اصلی موادمخدر هستند. مبارزه با زرع، تولید و قاچاق مواد مخدر وظیفه اساسی ما را تشکیل می‌دهد. ساختن جامعه سالم نیاز به افراد سالم دارد و رسیدن به چنین هدف والا، جز با یاری و همکاری جوانان میسر نیست.

بار دیگر روز جهانی جوانان را به همه شما جوانان با همت، سرفراز و با غرور افغانستان تبریک و تهنیت عرض می‌نماییم.

داکتر عبدالله رییس اجرایی جمهوری اسلامی افغانستان

کد(10)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
روز جوان
رییس اجرایی
نظرات بینندگان:

>>>   بزرگداشت از روز جوانان بلی‌گوی در ارگ


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است