آمریکا از پیمان تجاری با کره جنوبی خارج می شود
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۴۳    ۱۳۹۶/۶/۱۳ کد خبر: 138146 منبع: پرینت

همزمان با اوج تنش در شبه جزیره کوریا، رییس جمهوری آمریکا از مشاوران خود خواسته برای خروج از پیمان تجاری با کره جنوبی که متحد واشنگتن در منطقه است، آماده شوند.
به نقل از روزنامه واشنگتن پست، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از مشاوران خود خواسته که برای خروج از پیمان تجارت آزاد با کوریای جنوبی که احتمالا هفته آینده آغاز گردد، آماده شوند.

این مطلب در حالی رسانه ای می شود که آمریکا و کوریای جنوبی با اوج گرفتن تنش ها در شبه جزیره کوریای در حال هماهنگی برای مقابله با تهدیدهای احتمالی از سوی کوریای شمالی هستند.
اقدام آمریکا برای خروج از این پیمان، در صورت تحقق می تواند سبب بروز تنش میان این کشور و متحد کلیدی آن کوریای جنوبی شود.

یک سخنگوی کاخ سفید به واشنگتن پست گفت با وجود بحث هایی که در این زمینه در حال انجام است، فعلا هیچ اعلانی از سوی دولت صورت نمی گیرد.
تصمیم خروج از این توافق در ادامه رویکردهای حمایت گرایانه ترامپ در اقتصاد اتخاذ می شود و احتمالا واکنش متقابل سئول در اعمال تعرفه برای واردات از آمریکا را در پی داشته باشد.

واشنگتن پست به نقل از یک منبع آگاه از فشار برخی مقام های کاخ سفید همچون جیمز متیس وزیر دفاع، مک مستر مشاور امنیت ملی و همچنین گری کوهن مدیر شورای ملی اقتصاد برای پیشگیری از تحقق این تصمیم خبر داد.
خروج از توافق های تجاری که به زعم ترامپ 'به ضرر کارگران آمریکایی تمام می شود'، از وعده های انتخاباتی او بود که تا کنون به برخی از آنها را عمل کرده است.

ترامپ در نخستین اقدام از این دست، خروج آمریکا از پیمان تجاری اقیانوس آرام که میان 12 کشور حاشیه این اقیانوس بجز چین بسته شده بود، را اعلام کرد.
وی همچنین بارها انتقاد خود را از پیمان تجارت و سرمایه گذاری فراآتلانتک (TTIP) و پیمان تجارت آزاد آمریکای شمالی موسوم به نفتا ابراز کرده و وعده خروج از آن ها را داده است.

رییس جمهوری آمریکا از توافق آب و هوایی پاریس نیز که به عقیده وی هزاران فرصت شغلی را در آمریکا از بین می برد، خارج شد که مورد انتقاد بسیاری از مقام ها و شخصیت های سیاسی ایالات متحده و کشورهای جهان واقع شد.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کوریا
آمریکا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است