کمیسیون انتخابات نه شفاف است و نه مستقل
 
تاریخ انتشار:   ۱۶:۱۱    ۱۳۹۶/۶/۱۷ کد خبر: 138370 منبع: پرینت

رییس پیشین کمیسیون انتخابات، کمیسیون انتخابات را در کار گزینش رییس دارلانشای کمیسیون انتخابات ناکام می داند.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)،نعیم اصغری مسوول برنامه های فیفا گفت: صادق بودن برای رهبران حکومت این است که فرد یا افراد انتخابی به نفع آن رهبر کار کنند نه اینکه صادق بودن برای پروسه باشد. کارکردهای غیر شفاف کمیسیون انتخابات باعث شد که مداخله حکومت در کار آنها بیشتر شود.

وی افزود: در قانون پیش بینی شده که کمیسیون انتخابات خودش صلاحیت دارد که سه نفر را به رییس جمهور معرفی کند و رییس جمهور از میان آنها یک نفر را به عنوان رییس دارالانشا انتخاب کند. اما برای این موضوع مکانیزمی در قانون پیش بینی نشده است. اما چون کمیسیون انتخابات پیشبرد یک پروسه ملی و یک پروسه شفاف ملی را پیش می برد باید تمام کارکردهایشان شفاف باشد و شفافیت پروسه وقتی تضمین می شود که همه کارکردهایی که در این راستا صورت می گیرد نظارت بر آن نیز انجام شود و به صورت واضح و روشن باشد.

اصغری، با تایید حرف رییس پیشین کمیسیون انتخابات معتقد است، این کمیسیون نتوانسته شفافیت و استقلال در کار داشته باشد و گفت: حکومت سعی دارد افرادی را انتخاب کند که برای خودشان کار کند و انتخابات را به سمتی که می خواهند پیش برند.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انتخابات
حکومت
نظرات بینندگان:

>>>   با عرض سلام از اینقدر بحث های بی مورد ومیان تهی کارشناسان انتخاباتی بکلی ملت خسته شده بګذارید کمیشنران جدید برنامه های خویش را تطبیق کند برایم یک موضوع مبهم است ایا اقایی ایوب زاده و معنوی و رشید و افغانیزی چار تګه چطور به خود جرعت میدهند اینده یک موضوع را بیشبینی کنند ایا اینها جاودو ګر خو نیستند هر روز یاوه سرای دارند اګر شوق مقام وچوکی را داری موضوع علحیده است د رتمام دنیا در انتخابات دست بازی میشه تنها کشور ما نیست اول خود را عالی جنابان اګاه بسازید بهد بحص کنید تشکر
قیام


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است