آمریکا 3.8 میلیارد دالر سلاح به بحرین فروخت
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۵۶    ۱۳۹۶/۶/۱۹ کد خبر: 138420 منبع: پرینت

وزارت خارجه آمریکا فروش بیش از 3.8 میلیارد دالر سلاح شامل جنگنده‌های اف‌-16، موشک و قایق‌های گشتی به بحرین را تایید کرد.

پنتاگون اعلام کرد وزارت خارجه آمریکا فروش بیش از 3.8 میلیارد دالر سلاح شامل جنگنده‌های اف‌-۱۶، موشک و قایق‌های گشتی به بحرین را تأیید کرد.

مطابق اعلام وزارت دفاع آمریکا این بسته پیشنهادی، فروش 19 جنگنده لاکهید مارتین F-16V به ارزش بیش از 2.7 میلیارد دالر را شامل می‌شود.

دو قایق گشتی 35 متری مجهز به مسلسل، 221 موشک ضد تانک ساخت شرکت «ریتون» و 1.8 میلیارد دالر برای ارتقای ناوگان جت‌های اف-۱۶ فعلی این کشور دیگر دیگر مفاد این بسته تسلیحاتی را تشکیل می‌دهند.

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا ماه می بعد از دیدار با پادشاه بحرین گفت که روابط واشنگتن با ریاض بهبود پیدا خواهد کرد.

علی‌رغم این، باب کورکر، رییس کمیته روابط خارجی مجلس سنا یک ماه بعد گفت کنگره آمریکا تا زمانی که کشورهای عضو شورای همکاری مناقشات خود با قطر را حل نکنند از فروش تسلیحات به آنها جلوگیری خواهد کرد.

علی‌رغم این، یک مقام آمریکایی به شرط عدم افشای نام گفت که کمیته روابط خارجی سنا و کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا فروش این سلاح‌ها را تایید کرده‌اند.

گروه‌های حقوق بشری قبلا از اقدام آمریکا و کشورهای غربی برای ادامه فروش سلاح به بحرین که حقوق شهروندانش را نادیده می‌گیرد ابراز نگرده‌اند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
بحرین
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است