ایتلاف آمریکایی زمانی برای خروج از عراق مشخص نکرد
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۵۸    ۱۳۹۶/۶/۱۹ کد خبر: 138421 منبع: پرینت

سخنگوی ایتلاف آمریکایی مدعی مبارزه با داعش، اعلام کرد که این ایتلاف پس از سرکوب نهایی این گروه تروریستی در عراق، به دولت این کشور در برقراری ثبات در مناطق آزاد‌شده کمک خواهد کرد.

به گزارش «روسیاالیوم»، ایتلاف بین‌المللی تحت رهبری آمریکا برای مبارزه با گروه تروریستی داعش اعلام کرد، نقش آن بعد از شکست این گروه در عراق، کمک به دولت عراق در برقراری ثبات در مناطق آزاد‌شده از اشغال عناصر مسلح خواهد شد.

«رایان دیلن» سخنگوی ایتلاف آمریکایی، روز جمعه در رشته پیام‌هایی در توییتر به استراتژی طولانی‌مدت این ایتلاف اشاره کرد و نوشت: «ایتلاف به کمک به عراق جهت برقراری ثبات در مناطق آزاد‌شده از اشغال داعش پایبند است تا مردم بتوانند به منازل‌شان بازگردند.»

این سخنگو افزود: بازه زمانی مشخصی برای این جنگ وجود ندارد، داعش هر کجا باشد سرکوب خواهد شد، همان‌گونه که این امر در الرمادی، فلوجه و موصل رخ داد... نمی‌توان درباره آینده پیش‌بینی کرد، ما وقت مشخصی برای نابود کردن داعش در عراق نداریم ولی برای نبرد سخت با هدف تحقق پیروزی برنامه‌ریزی می‌کنیم.»

این مقام نظامی آمریکایی تاکید کرد: «ترکیه شریک قطعی ما در چارچوب ایتلاف است... ما روزانه با آن برای نابود کردن دشمن مشترک‌مان، که داعش است، هماهنگ می‌شویم.»

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
عراق
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است