مهمترین ترس آلمانی‌ها از تروریسم است
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۲۱    ۱۳۹۶/۶/۱۹ کد خبر: 138427 منبع: پرینت

نتایج یک بررسی و تحقیق نشان می‌دهد ترس و واهمه از تروریسم، افراط گرایی سیاسی و تنش‌های احتماعی ناشی از مهاجرت گسترده، مهمترین نگرانی شهروندان آلمانی به شمار می‌رود.

به گزارش رویترز، نتایج بررسی و تحقیق سالیانه موسسه بیمه "آر +وی" حاکی است که مهمترین نگرانی شهروندان آلمانی در آستانه انتخابات فدرال، ترس از تروریسم، افراط گرایی سیاسی و تنش های اجتماعی به خاطر مهاجرت گسترده اتباع خارجی است.

این در شرایطی است که نگرانی مردم آلمان نسبت به شغل و اوضاع اقتصادی با کاهش چشمگیری روبرو شده است. در حالی که اوضاع اقتصادی آلمان طی سال های اخیر بهبود یافته و دستمزدها و ایجاد فرصت های شغلی با رونق خوبی مواجه شده است، به نظر می رسد آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان می تواند در انتخابات 24 سپتامبر برای چهارمین دوره متوالی به پیروزی برسد.

البته برخی از اعضای ایتلاف محافظه کاران به رهبری مرکل به شدت از سیاست های مهاجرتی وی که منجر به ورود صدها هزار مهاجر خارجی از عراق و سوریه به این کشور شده، انتقاد کرده اند.

این تحقیق نشان می دهد که تروریسم مهمترین ترس شهروندان آلمانی است و 71 درصد آلمانی ها از حمله های تروریستی ترس و واهمه دارند. این رقم در تحقیق و بررسی سال گذشته به 73 درصد رسیده بود.

مقام های امنیتی آلمان بر این باورند که این کشور باید برای مواجهه با خشونت های بیشتر تروریست ها آماده باشد. در سال 2016 میلادی، 5 حمله تروریستی در آلمان انجام شده است. در حمله تروریستی در دسامبر در شهر برلین که در بازار کریسمس به وقوع پیوست، حداقل 12 نفر کشته شدند.

افراط گرایی سیاسی دومین نگرانی بزرگ آلمانی ها به شمار می رود به طوری که 62 درصد نسبت به خطر افراط گرایی سیاسی ابراز نگرانی کرده اند. این رقم در تحقیق سال گذشته به 68 درصد رسیده بود.

61 درصد آلمانی ها نیز اعلام کرده اند که مهاجرت احتمالا موجب تشدید تنش های احتماعی خواهد شد. این رقم سال گذشته به 67 درصد رسیده بود.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آلمانی‌
تروریسم
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است