کوریای شمالی: گانگسترهای آمریکایی را رام می کنیم
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۱۴    ۱۳۹۶/۶/۲۰ کد خبر: 138471 منبع: پرینت

کوریای شمالی هشدار داد اگر آمریکا تلاش کند در شورای امنیت سازمان ملل تحریم های شدیدتری علیه پیونگ یانگ به تصویب برساند، «بزرگ ترین درد و رنج» را بر واشنگتن تحمیل کرده و «گانگسترهای» آن را رام خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت خارجه کوریای شمالی دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: دنیا خواهد دید که جمهوری دمکراتیک خلق کره با اتخاذ اقداماتی سخت تر گانگسترهای آمریکایی را رام خواهد کرد.

در این بیانیه که در خبرگزاری کوریای شمالی منتشر شده، آمده است که اگر واشنگتن «به قطعنامه ای غیرقانونی برای اعمال تحریم های شدیدتر متوسل شود، جمهوری دمکراتیک خلق کره قطعا آمریکا را وادار می کند که بهای آن را بپردازد.»

این بیانیه می افزاید: اقدامات بعدی جمهوری دمکراتیک خلق کره موجب خواهد شد آمریکا بزرگ ترین درد و رنج در تمام تاریخ خود را متحمل شود.

قرار است شورای امنیت درباره پیش نویس جدید تحریم ها علیه کوریای شمالی تشکیل جلسه بدهد. آمریکا پیش نویس این تحریم ها را تدوین کرده و می خواهد در مورد آن رای گیری شود.

این پیش نویس، شدیدترین تحریم ها علیه کوریای شمالی را در نظر گرفته است. آمریکا خواهان تحریم صادرات نفت به کوریای شمالی و مسدود کردن دارایی های کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی و قطع پرداخت دستمزد به کارگران کوریای شمالی در خارج از کشور است.

در پی آزمایش بمب هیدروژنی کوریای شمالی، آمریکا قصد دارد پیش نویس تحریم های جدیدی علیه کوریای شمالی را به شورای امنیت ارایه کند.

آزمایش بمب هیدروژنی یکشنبه هفته گذشته بزرگ ترین آزمایش هسته ای کوریای شمالی بود. پس از آن شورای امنیت جلسه ای اضطراری برگزار کرد.

گفته می شود که این بمب را می توان در کلاهک موشک های کوریای شمالی قرار داد. در ماه های گذشته، کوریای شمالی 2 موشک بالستیک قاره پیما هم آزمایش کرده بود.

کیم جونگ اون در ضیافت شامی به مناسبت موفقیت برنامه موشکی کوریای شمالی آزمایش بمب هیدروژنی را ستود و از دانشمندان کشورش خواست سلاح های بیشتری بسازند.

کوریای شمالی می گوید برای حفاظت از خود به بمب هسته ای نیاز دارد. اما نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل مدعی است که کوریای شمالی «برای جنگ التماس» می کند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
کوریای شمالی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است