اعتراف عربستان به شکست در سوریه
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۶    ۱۳۹۶/۶/۲۱ کد خبر: 138535 منبع: پرینت

معاون دبیر کل حزب الله لبنان، موافقت وزیر خارجه سعودی با ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه را "اقرار عربستان به شکست" توصیف کرد.

شیخ نعیم قاسم در گفتگو با شبکه المنار لبنان تاکید کرد، پیروزی های محور مقاومت به صورت مداوم و پیوسته ادامه خواهد داشت.

وی افزود: موافقت عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی با ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه اقرار عربستان به شکست است. با آزاد سازی حلب طرح تجزیه سوریه منتفی شد و با آزاد سازی دیر الزور پیروزی بر داعش رقم خورد.

معاون دبیر کل حزب الله لبنان گفت: حضور نیروهای حزب الله در دیر الزور و در هر جای دیگری از خاک سوریه مخفیانه نیست بلکه آشکار است. نشانه های زمینه سازی برای حل سیاسی بحران سوریه در حال آشکار شدن است، اما نمی توانیم بگوییم این روند به صورت رسمی آغاز شده است.

شیخ نعیم قاسم تاکید کرد: هماهنگی بین ارتش لبنان و نیروهای مقاومت در نبرد جرود عرسال در سطح قابل قبولی بود و همین موضوع باعث محقق شدن پیروزی در این نبرد شد. فرمانده ارتش لبنان به سید حسن نصر الله خبر داد که قصد داریم نبرد جرود عرسال را آغاز کنیم و سید حسن نصر الله نیز پاسخ داد که ما نیز با شما هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: حاکمان عربستان شرایط دشواری را تجربه می کنند و گزینه های آنها با شکست مواجه شده است. عربستان باید در محاسبات و منافع خود بازبینی کند به طوری که با آرمان فلسطین همخوانی داشته باشد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عربستان
سوریه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است