همکاری مشترک دهلی و کابل درباره هراس افکنی
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۳    ۱۳۹۶/۶/۲۱ کد خبر: 138539 منبع: پرینت

وزیر خارجه کشور با همتای هندی خود چندین سند همکاری های اقتصادی امضا کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، صلاح الدین ربانی و سشما سواراج، وزیر خارجه هند در نشستی در روز دوشنبه 20 سنبله 96 در حاشیه نشست مشارکت راهبردی افغانستان و هند، ضمن اعلام اتحاد دو کشور در برابر چالش های هراس افکنی، گسترش روابط هند و افغانستان را نه تنها برای مردم دو کشور بل برای منطقه بسیار مهم و حیاتی خواندند.

وزیر خارجه‌ هند در دیدار وعده سپرده است که به نیروهای امنیتی افغانستان کمک بیشتر می‌کند.

ربانی همچنین در دیدار با مشاور امنیت ملی هند نیز درخصوص مبارزه مشترک برضد گروه های هراس افکن و سایر موضوعات گفتگو کرد.

گفتنی است که وزیر خارجه کشور بمنظور شرکت در نشست شورای مشارکت راهبردی افغانستان و هند به این کشور سفر کرده است؛ ربانی در این نشست با همتای هندی خود کارکرد چهار گروه فنی دو کشور را طی یک سال گذشته در بخش های گوناگون بویژه امنیت و سیاست ارزیابی می کنند و پیشنهادات خود رابرای توسعه روابط ارایه خواهند کرد.

افغانستان و هند در سال 2011 میلادی موافقتنامه‌ مشارکت راهبردی را به هدف گسترش و افزایش همکاری ها امضا کرده بودند و نشست این برنامه سالی یکبار در دهلی نو برگزار می شود.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مشارکت راهبردی
هند
ربانی
نظرات بینندگان:

>>>   هندوستان هم کم کم خود را در پشت خانم ها پت میکند.
وزیر خارجه اش زن، وزیر دفاع اش زن.خدا داند دیگر کدام وزارت های مهم به خانم ها داده میشود تا از گزند روزگار در حالت بحرانی جهان در امان باشد.
زمانی که عرب ها بخاطر مسلمان کردن مردم کشمیر و پنجاب که هندو بودند، حمله کردند، هندو ها خانم ها و دختر های خویش را در پیشروی جبهه قرار دادند و خود شان در عقب آنها قرار گرفتند که در جنگ کشته نشوند.
عرب ها از عقب بالای آنها حمله کردند، یک تعداد شان کشته شدند و یک تعداد شان اسیر شدند.
کسانی که اسیر شدند، چون خود را در عقب زن ها پت کرده بودند، اجازه نداشتند که موهای خویش را کم کنند و همچنان همه شان را مجبور ساختند که در دست هایشان کره کنند، زیرا آنها خود را در عقب زن ها پت کرده بودند و در حقیقت زن بودند.
چند وقت که تیر شد،مسلمانان متوجه شدند که همه مردم شهر مثل زن ها معلوم میشوند و هیچ نمی فهمیدند که کدام شان زن است و کدام شان مرد؟
بنأ قانون جدید را رویکار کردند که مرد هایشان ریش باید بگذارند و لنگی مخصوص هندو ها بگذارند و اجازه ندارند بت ها را پرستش کنند و فقط کتاب شان را در یک صندوقچه بگذارند و آن را عبادت کنند.
بدینصورت دین جدیدی بنام اهل هنود یا (سیگ) ها بمیان آمد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است