رابطه با هند حق دولت افغانستان است
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۲    ۱۳۹۶/۶/۲۲ کد خبر: 138598 منبع: پرینت

موضوع به انزوا کشاندن پاکستان از سوی افغانستان و هند بی اساس است.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، عمر زاخیلوال سفیر افغانستان در پاکستان روز سه شنبه 21 سنبله 96 در یک سخنرانی در مرکز تحقیقات اسلام آباد می گوید که افغانستان هیچگاه برای به حاشیه راندن پاکستان تلاش نکرده است چرا که اینکار به نفع افغانستان نیست.

بگفته وی دولت پاکستان نباید از نزدیکی افغانستان و هند نگران باشد زیرا تامین روابط با هند حق دولت افغانستان است و هیچ کشوری حق اعتراض ندارد و دولت پاکستان بخاطر این موضوع نباید از گروه‌های تروریستی از جمله طالبان و شبکه حقانی علیه افغانستان حمایت کند.

در جریان هفته جاری صلاح الدین ربانی برای شرکت در نشست شورای مشارکت راهبردی افغانستان که سالی یکبار برگزار می شود به دهلی سفر کرده و در حاشیه این نشست وزیر خارجه هند از همکاری های مشترک در زمینه مبارزه با هراس افکنی وعده داده است.

این نگرانی ها در حالی مطرح می شود که بالعکس که طی هفته های اخیر سفرهای خارجی مقام های نظامی و سیاسی پاکستان به کشورهای چین، روسیه، ترکیه و ایران شدت گرفته است.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
افغانستان
هند
پاکستان
نظرات بینندگان:

>>>   حمایه پاکستان از گروه های هراس افگن در مقابل افغانستان چیزی قابل انکار نیست و اما ارگ کابل نیز اراده ندارد اوضاع آرام شود و نیز از گروه های هراس افگن حمایت میکند و به آنها امکانات را مهیا میسازد تا در کشور عملیات انجام دهند، حمایه کننده اصلی ارگ کابل است به این معنی که تصفیه چند گروه دهشت افگن پیش قوای مسلح مشکل نیست اما عملیات را اجازه نمیدهند شاید در یکی دو هفته چند گروه گک تار مار شود اما اراده ارگ نشینان اینست تا آتش جنگ روشن باشد و انها جیب های خود را پٌر نمایند. باید مردم به حساب ارگ نشینان برسند و چشمه آتش را از نطفه خاموش کنند که ارگ جمهوری است .
خراسان زاده


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است