دروازه دانشگاه کابل بسته شد (عکس)
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۳۱    ۱۳۹۶/۶/۲۲ کد خبر: 138610 منبع: پرینت

شماری علیه وقایع میانمار در دروازه کابل تظاهرات به پا کردند.

امروز چهارشنبه 22 سنبله 96، معترضان دروازه دانشگاه کابل را به روی دانشجویان بسته و خواستار پایان دادن به خشونت علیه مسلمانان در میانمار شده اند.

این معترضین در حالی صدای اعتراض شان را علیه کشتار در میانمار بلند می کنند که جنگ در کشورشان بیشتر از میانمار سابقه دارد و تاکنون نیز هر روز کشتار و قربانی دارد.


دانشگاه کابل میانماروفایی

این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
دانشگاه کابل
میانمار
نظرات بینندگان:

>>>   به نظرمن این تظاهرنیست مشکل ایجاد کردن به مردم است اگر هدف تقبیح عمل کرد حکومت میانمارباشد بایدراه پیمایی صورت بگیرد درغیران چنین حرکت هابیهوده وبی معنی است.

>>>   اگر غيرت داريد اول كشور خود را ارام كنيد روزيكه در چار راهي زنبق در چهارصد بستر در قول شاهين هزاران مسلمان كشته شد كدام كشور مظاهره كرد كدام كشور صداي خودرا بلند كرد مردم أفغانستان بي عقل كم دانش و احساساتي هستند .

>>>   مگر پوهنتون کابل خشونت را شروع کرده عجیب مردمی عجب خاست های یکی سرک بند میکند دیگری دانشگاه

>>>   مردم غافل از خود ..... هر دیگ که آش گرم دارد به همان میدوند

>>>   با و جود اینکه قتل عام بیرحمانه جنایت نسل کشی مسلمانان را توسط حکومت جنایتکار میانمار و ملیشه های تحت حمایه آن را بشدت محکوم میکنم . در همچنان به مظاهره کننده گان دانشکاه کابل و دیگر دنشگاهای ولایت خراطر نشان میکنم که چرا برای کشتن هزارن افراد عادی و سربازان کشور خویش که از طرف گروه های ترویستی از طرف طالبان و طالب مستعار بنام داعش هر روزه بصدها نفر کشته میشوند تظاهرات نکردید ؟؟؟

>>>   يك واقعيت عيني
اگر ملا است ويا عامي به گونه از طالب وداعيش كه از كافر بدتر عمل ميكنند دهان به شكوه باز نمي نمايند واكنون از مسلمانان ميانمار كه انهم عليه نظام قيام مسلحانه نمودبودنذ پشتيباني ميكند

>>>   آقا شجاع فياضي
بلی.!
اینها آن روز کجا هستند که در مسجد ها داخل خود کابل مسلمانان و مردم بی دفاع و بیگناه را از بین می برند و هزاران خانواده را به عزیزان شان می نشانند و داغدار می نمایند.!
آیا اینها مسلمان نیستند؟؟
روزی که داعشیان و طالبان مردم مارا بی رحمانه از بین می برند اینها کجایند؟؟!

>>>   Khaliqi
اى جوان نارنين اين قدر كه نعره ميزنى اول از حق خود دفاع كن بعداً از مردم دنيا هر روز در وطن خود ما هموطنان ما از دست خودى مسلمان كشته ميشه چپ هستى حال ميخواهى چى كنى دوازه دانشگاه را بسته كردن فكر ميكنى كدام مشكل را حل ميسازد
گفته ميرى كه ما از حق مسلمان دفاع ميكنم ميشه بگويد جطور ؟؟

>>>   Khalilzad
ما مردم آنقدر بدبخت هستیم که تاحالا هم نمی فهمیم چیطور و از کجا حمایت کنیم.
تویی که امروز بخاطر برما تظاهرات کردی، دروازه دانشگاه را مسدود ساختی، تا حالا چیکاری مفیدی برای کشورت انجام دادی. جز بسته کردن دروازه دانشگاه و مکاتب دیگر کار هم بلد هستی؟؟؟؟

>>>   اما یک چیز روشن است. مانند همیشه مردم بینوای مسلمان میانمار به عنوان گوشت دم توپ قربانی خواهند شد و دو کشور خرپول عربستان و قطر هزینه های میلیارد ی جهاد را خواهند پردخت و دو کشور پیمانکار ترکیه و پاکستان کیسه خود را پر خواهند کرد و جوانان چند کشور بی عقل (پیشاپیش همه ملک خداداد) گوشت دم توپ خواهند شد.
در این میان حلقاتی تلاش دارند، جوانان شمال افغانستان را هم به جهاد میانمار تشویق کنند تا راه پیشروی داعش و طالب در شمال صاف شود

>>>   تحلیل کوتاه ، از آقای آریانفر پیرامون میانمار . جهاد عمو سام در برابر رهبران بودایی چین!
امریکا در دهه هشتاد سده بیستم میلادی بسیار ماهرانه و زیرکانه توانست با هزینه شیوخ عرب هیولای وهابیسم و اخوانیسم را با شعار اعلای کلمه الله و برافراشتن درفش سبز اسلام بر فراز کاخ کرملن به جان شوروی بیندازد و یک دهه آن غول عظیم را در دره های پیچ در پیچ و دور از تمدن افغانستان سرگردان سازد و از پا درآورد.
اکنون نوبت چین است که راه آن از طریق میانمار به اقیانوس هند بسته سد شود و جلو دستیابی آن به گنجینه های نفت و گاز میانمار گرفته شود. از قدیم ها گفته اند که سگ را بزن که صاحبش بترسد.عمو سام در گام نخست میانمار را هدف قرار داده است تا چین را بترساند.
در این میان روسیه و هند هم چندان بدشان نمی آید که چین در میانمار درگیر نیرد با جهادیون گردد.
اما نخستین واکنش بودایی ها در برابر ترفند جهاد بسیار خشن و سخت بود. چنین بر می آید که چین با کسی سر شوخی ندارد. مسلما چنین فیصله کرده اند که پیش از آغاز تمام عیار جهاد، بستر آن را بخشکانند. این است که مسلمانان میانمار را وادار به ترک میانمار کرده اند. اما احتمال ادامه جهاد از خاک بنگله دیش در برابر میانمار بسیار بالا است. بنگله دیش یک کشور نادار است. اما پتنسایل عظیم جهادی دارد و با سرازیر شدن سیل دالرهای باد آورده نفتی سعودی بسیار زود رام می شود. روشن است می توان بخشی از داعشیون و النصره و احرار شام را هم از سوریه به این جا آورد. از قرار معلوم هزاران جنگجوی پشتون نوار مرزی پاکستانی و افغانستانی که اکنون در سوریه می جنگند، هم بالقوه می توانند از طریق ترکیه به بنگله دیش آورده شوند.
اکنون در سرتاسر جهان اسلام آوای جهاد در برابر کفار بودایی شنیده می شود. دیده شود چین در برابر دامی که عمو سام بر سر راهش به سوی اقیانوس هند پهن کرده است، چه گام هایی خواهد برداشت.
اما یک چیز روشن است. مانند همیشه مردم بینوای مسلمان میانمار به عنوان گوشت دم توپ قربانی خواهند شد و دو کشور خرپول عربستان و قطر هزینه های میلیارد ی جهاد را خواهند پردخت و دو کشور پیمانکار ترکیه و پاکستان کیسه خود را پر خواهند کرد و جوانان چند کشور بی عقل (پیشاپیش همه ملک خداداد) گوشت دم توپ خواهند شد.
در این میان حلقاتی تلاش دارند، جوانان شمال افغانستان را هم به جهاد میانمار تشویق کنند تا راه پیشروی داعش و طالب در شمال صاف شود

>>>   دل شان در س نمیشود بهانه می پالند
مسلمانان بالای پوسته های پولیس حمله کرده بودند وپیشتر ازان یک زن راتجاوز وکشته بودند که به عکس العمل جمعی مردم بودائی مواجه شدند

>>>   سلام.
محصلین عزیز در فکر میان مار چه میباشید .در فکر اول مار، وآخر مار باشید. در کشور تان چه میگذرد ،در روز چند نفر افغان کشته میشود.استعمال نشوید از حرج مرج وبی نظمی بگذرید.متوجه درسهای تان باشید. در وازه پوهنتون را باز کنید .اگر فدائی هستید سلاح بگیرید اول درمقابل دشمنان خارچی کشور ،بعد درمیان ماربروید. مانند فدائی های ترکیه.درس را اخلال نکنید.
سعید کابل

>>>   این آدمها، چرا علیه کشتار بی رحمانه طالبان و داعش در کشورشان که هر روز مردم بی گناه و بی دفاع را در مساجد، حسینیه ها و شهرها و قریه ها، قتل عام می کنند!؛ تظاهرات نمی کنند؟!
نمی دانم این مردم، تا چه زمانی در این کشتی(.... ) روان است.؟
ضیایی

>>>   جاي بسيار تاسف است كه نه اين دانشجو يان ، نه هم شوراي علما (معاش خوران دولت) و نه هم گروهك هاي سياسي و مردمي ديگر بعنوان اعتراض و به رضاي خدا يكروز هم بخاطر كشتار مسلمانان هموطن شان كه با حملات گروهي تروريستي در سراسر كشور در مقابل نيرو هاي قهرمان دفاعي وطن و حملات خود كفاني در شهر ها توسط تروريستان پاكستانى و گروه نا مسلمان حقاني كه هزاران هموطن مسلمان مارا شهيد و زخمي ميسازند، نه به خيابان ها برآمده اند و نه هم دروازه دانشگاه را بسته اند. به قول معروف " در خانه خود آش بريده نميتوانند ولي در خانه ديگران سيميان مي برند"

>>>   پخته ره ده بخارا گاو خورده،چوب نداف ره ده سمرقند بریدن.

>>>   حماقت حدی دارد، به قول شاعر:توکار زمین رانکوساختی؟ ٭ که درآسمان پنجه انداختی؟
وضع کشورتو هزارمرتبه بدترازمیانماراست، چرا صدایت بلند نمیشود؟ چراتجمع نمیکنید؟ این افراد ازخدا و ازخلق خدا بیخبر نمیدانند که کشور افغانستان دومین کشور ناامن جهان بعداز سوریه شناخته شده است؟ فقط میگویم ای ابلهان! مسلمان ترازشما درجهان بسیاراست، همانهای که تورا کافر وهمکارکافر خطاب میکند، مستحق تراز شما درحمایت ازمسلمانان میانماراست. برادر واقارب تو هرروز وحشیانه بدست تروریستان کشته میشود تاحال برای دادخواهی وخونخواهی شان تجمع واعتراض کردی؟ امروز کشورتو میانمار دوم وحتی میانمار اول است.
جوان

>>>   دانشجویان بی سواد ، شما اول متوجه کشور خود باشید ،مثله میانمار از الان نیست از سال ۱۷۴۵ است ، و سرو صدای ان از سال ۲۰۱۱ که چه جنایت و قربانی سیاست کور چند ابر قدرت هستند ، شینیده شد انون زمان ها فیس بوک این جور چیز ها نبود و کسی از موضوع خبر نمی شد ، الان از برکت آقای مارک ، از اندک ترین جزییات یه کشور مطلع میشی ، بزار انون ابر قدرت تشنه به قدرت زور آزمایی به هدف شان برسد، به شما ها چه مربرط است ، بروید از کشور خودتون دفاع کنید، طالب و داعش همه روزه پدر همه رو در آورده، چرا تظاهرات نکرده اید، همه خفه خون گرفته اید، کی به پول داد ؟ تظاهرات همین جوری که نمیشه، برنامه کار دارد، سازماندهی کار دارد، رهبر کار دارد، خبر چین کار دارد و... بروید دایه مهربان تر از مادر نشین .

>>>   به نظر بنده این عمل لنده غرها و مسعود پرستان است
الهی نجات
امید قاری زاده از هرات باستان

>>>   بعضی ازدانشجویان از دهات به کابل می آیند وباپارتی به دانشگاه داخل میشوند آنوقت که درس را یادنگرفت اوقات شان تلخ میشوند که چه کارکنند تاکمی عقده دل شان خالی شوند؟ راهی دیگری به نظرش نرسیده وتنها حمایت از شورشیان وترورستا میانمار رابهانه کرده وآشوب به پا میکنند. دقیقا مانند کاروانهای روز 18 سنبله که بافیرهوایی وکارد بدستان ومزاحمین مردم شهرکابل وحشت ایجاد کرده بودند. دولت میانمار حق دارد ازکشورش محافظت وازگروههای مسلح شورشی که درحال درگیری با دولت می باشد جدی وقاطع برخورد کند، تاکشورش شان افغانستان یاسوریه دوم نشود. میانمار افغانستان نیست که تروریستان شانرا برادر وناراضی خطاب کند، آنها مانند سایرکشورهای جهان گروه مسلح وشورشی کشورش را دشمن وتروریست خطاب میکند واینگونه برخورد ومجازات میکند که دیگر فکر ترور وضربه زدن به دولت قانونی را درسر نپرورانند. پس بهتراست دانشجویان اول به فکرمردم کشورش باشند بعد به فکر سایرمسلمانان جهان، چونکه مردم افغانستان نیازمندتر ومستحق تر به حمایت ازهر جایی دیگر دنیا می باشد.
جوان

>>>   محصلین کابل واین نوع رفتار وحرکت نسنجیده وجاهلانه برخلاف باور کل مردم افغانستان است، همه تعجب میکنند که آیا کشورخود ما وضعیت بدتراز میانمار ندارد؟ کشتار آنها درمقایسه با کشورما بسیار ناچیز است، مهاجرت شان هم بسیارکمتراز مردم افغانستان است. اگرقرار باشد کسی اعتراض کند، بخدا مردم ما مستحق تراز مردم میانمار است. ضرب المثل معروف است که: گرسنه مان درخانه، خیرمان به صحرا، ما اگربرای میانمار اعتراض میکنیم، برای ما چه کسی اعتراض کند؟ واقعا این دانشجویان، با این سطح فکری وسیاسی واجتماعی وفرهنگی شان مردم را کاملا مٲیوس کردند، بلی، اگر باقلم شان بانوشتن اعتراض و... متناسب باشٲن شان قابل قبول بود. ولی با بستن در دانشگاه، کاسه داغترازآش شدند. خواهشمندیم که دانشجویان فهمیده وآگاه ازرفتار این نوع افراد جاهل بری کنند، چونکه این افراد جاهل قلب مردم غریب ومظلوم کشورخودمان را شکستند. زیرا مردم خودما چه گناهی کرده که برای حمایت شان به نشانه اعتراض درب دانشگاه را نمی بندند؟ ممکن است درین گونه موارد دستهای درپشت پرده باشد که حسابش با نیروهای استخبارات کشوراست.
جویا


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است