نقش نماینده مجلس در سقوط فندقستان
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۰۲    ۱۳۹۶/۷/۱۱ کد خبر: 139459 منبع: پرینت

شیرین گل، فرمانده پیشین حزب اسلامی و عبدالستار خواصی، عضو مجلس نمایندگان طالبان را در سقوط فندقستان حمایت کرده اند.

به نقل از سلام وطندار، رامش نوری، عضو نشست "فاجعه فندقستان" می‌گوید که طالبان با حمایت و همکاری افراد وابسته به حزب اسلامی از نواحی مختلف کشور مانند میدان‌وردک، تاله ‌و برفک بغلان، کوه صافی کابل و سیدخیل پروان 5 روز قبل در این ناحیه گرد آمدند و سپس به دره فندقستان یورش آوردند.

بگفته نوری، طالبان حمایت شیرین گل، یکی از فرماندهان پیشین حزب اسلامی و عبدالستار خواصی، عضو مجلس نمایندگان را با خود داشتند.

وی می‌افزاید که اگر حکومت افغانستان طی 24 ساعت آینده نیروهای کمکی هوایی و زمینی را به درۀ فندقستان نفرستد، شهروندان پروان اعتراضات گسترده‌ ای را در این ولایت راه‌اندازی خواهند کرد.

به باور باشند‌گان پروان، سقوط دره فندقستان بعنوان یک شاهراه استراتیژیک امنیت پروان و 14 ولایت شمالی را با خطر روبه‌رو کرده است و در حال حاضر ولسوالی‌های خیشکی، اشتر شهر، کفشان، درازگرد و قمچاق به پایگاه مستحکم طالبان تبدیل شده‌اند.

گفتنی است که طالبان دو روز قبل به فندقستان، یکی از دره های هجده گانه دره بزرگ غوربند ولایت پروان هجوم برده اند.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سقوط فندقستان
مجلس
نظرات بینندگان:

>>>   من بار ها در جاه های مختلف بیان کردم که عامل اصلی نا امنی در پروان حزب گلبیدین و ستار ....( خواصی ) است. از برای خدا این چه قسم حکومت بی خرد است که زخمیان طالبان توسط موتر های مربوط به ستار خواصی تا تورخم رسانده می شوند.
آن ها در جا های مختلف جابجا کرده می شوند ، تمام امکانات برای شان توسط افراد حزب گلبیدین و خواصی فراهم می شود و سپس بر پاسگاه های پولی بیچار یورش می بردند.
این ستار خواصی که به صراحت از طالب حمایت می کند چرا دولت عضویتش را از پارلمان سلب و وی را روانه ای زندان نمی کند

>>>   وقتی طالبان راهپیمایی به سوی فندقستان را آغاز کردند این همه مسوولین امور چشم نداشتند که مانع میشدند و یا حد اقل برای دفاع آ مادگی میگرفتند. همه باید جواب گو باشند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است