نیلی: 150 وکیل انتصابی به مجلس می آیند
 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۰۹    ۱۳۹۶/۷/۱۱ کد خبر: 139468 منبع: پرینت

مجلس نباید در قضایای انتخابات با بی تفاوتی برخورد کند.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، صادقی زاده نیلی، عضو مجلس نمایندگان در نشست روز دوشنبه 10 میزان 96 درخصوص اینکه نباید در قبال انتخابات بی تفاوت برخورد کرد گفت: انتخابات در هر کشور پایان کل جنجال ها است و هر گاه صحبتی پیش آید به سمت انتخابات می روند اما در کشور ما انتخابات آغاز جنجال ها، بدبختی ها و گرفتاری ها است.

بگفته نیلی، گپ هایی شنیده می شود که 150 وکیل انتصابی می آیند، نباید در قبال بحث های انتخاباتی بی تفاوت ماند.

عبدالرووف ابراهیمی، رییس مجلس نمایندگان نیز از داشتن اطلاعاتی از کمیسیون انتخابات خبر داد که همگانی شدن آن فاجعه بار است.

ابراهیمی گفته است که نسبت به کارکرد کمیسیون انتخابات ابهام و تردید وجود دارد و بسیار متاسف هستیم که آنها به مجلس نیامدند. لازم نمیدانیم اطلاعاتی که درباره کمیشنران داریم را مطبوعاتی بسازیم.

گفتنی است که مجلس نمایندگان از بهر اختلافات میان اعضای کمیسیون انتخابات و فیصله ها در هیات رهبری، اعضای ارشد کمیسیون را به نشست استجوابیه خواند اما کمیسیون انتخابات با بیان انیکه آنها به مجلس قانونا پاسخگو نیستند از رفتن به جلسه استجوابیه سرباز زدند.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مجلس
کمیسیون انتخابات
نظرات بینندگان:

>>>   اعضای کمیسون انتخابات وقتیکه بهنمایندگان مردم پاسخگو نیستند و بالاتر از دیگر ارگانها و حتی ریس جمهور و ریس اجراییه میدانند پس انها فرشتگان اسمانی هستند گذشته از دیگران ریس جمهور و ریس اجراییه نزد وکلای مردم در اجرای کارات شان پاسخگو هستند کمیشنران چگونه چنین ادعای نادرست را کرده است حتمی در زیر کاسه نیم کاسه و یا به اصطلح مردم در کفش شان ریگ است دلیلی برای پاسخگویی ندارند و خیانت را در نظر دارند در صورتیکه کار شان پاک و صاف باشد هرگز حراسی از پاسخگویی ندارند لهذا گپ اقای صادق زاده نیلی قرین به واقعیت است .

>>>   در قانون اساسی افغانستان در مورد مجلس سنا ذکر است که یک ثلث آن بطور انتصابی ار جانب رییس جمهور انتخاب میشود،اما در مورد مجلس نمایندگان تا بحال چنین چیزی ندیدم.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است