مجلس: در کشتار نظامیان ارزگان خاین کیست؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۳۸    ۱۳۹۶/۷/۱۶ کد خبر: 139660 منبع: پرینت

مجلس نمایندگان در پیوند با وضعیت نابسامان امنیتی در سراسر کشور و بویژه در ارزگان و جان باختن 24 تن از نیروهای امنیتی نشست ویژه امنیتی برگزار می کند. در این نشست افزون بر وزیران دفاع و داخله، مقام های محلی ارزگان حضور خواهند یافت.

گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، عبیدالله بارکزی، نماینده مردم ارزگان در نشست روز شنبه 15 میزان 96 درخصوص کشتار نظامیان در ولسوالی چوره گفته است که "والی، فرماندهان جنگ و مسوولین امنیتی را در یک نشست ویژه بخواهید تا اسنادی که در اختیار دارم را شریک کنم تا بدانید خاین کیست و مشکل از چه کسی است!"

بگفته نماینده ارزگان، این نخستین بار نیست که در ارزگان چنین اتفاقی می افتد بلکه هشتمین بار است که بالای پایگاه های نیروهای امنیتی چنین حملات مشابهی صورت می گیرد و در نهایت پاسگاه ها سقوط می کنند.

عبدالروف ابراهیمی، رییس مجلس نمایندگان نیز در پیوند با افزایش ناامنی ها در کشور گفته است که "در شماری از ولایت‎ها امکانات نظامی همچون تانک‏های زرهی در دسترس طالبان قرار گرفته اند؛ بیشتر از 100 عراده چین تانگ دولت را طالبان گرفته اند. به همین شکل در ارزگان این مساله بار بار تکرار شد و همین کار سبب شد که طالبان کمر بسته وارد جنگ شوند."

گفتنی است که در جریان یک هفته گذشته، 24 سرباز امنیتی در ولسوالی چوره ولایت ارزگان پس از چندین روز محاصره و نرسیدن کمک بگونه گروهی کشته شدند.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کشتار سربازان ارزگان
مجلس
نظرات بینندگان:

>>>   تمام فساد از ع وغ است زیرا این دو شخص غلامان حلقه به گوش امریکا است

>>>   خو معلوم است که فر مان دهان. طالب درارگ نشسته است


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است