موشک کوریای شمالی به آمریکا می رسد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۱    ۱۳۹۶/۷/۱۷ کد خبر: 139705 منبع: پرینت

آنتون موروزوف از نمایندگان ارشد دومای روسیه پس از بازگشت از کوریای شمالی اعلام کرد: پیونگ یانگ موشکی را آزمایش می کند که می تواند سواحل غرب آمریکا را هدف قرار دهد.

موروزوف عضو شورای عالی حزب لیبرال دمکرات روسیه که به تازگی در قالب یک هیات پارلمانی به پیونگ یانگ سفر کرده، با مقام های بلندپایه سیاسی و نظامی و مسوولین برنامه موشکی کوریای شمالی دیدار کرده است.

موروزوف عضو کمیسیون امور بین المللی دومای روسیه، پس از بازگشت از سفر به پیونگ یانگ به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: مقام های کوریای شمالی برنامه آزمایش موشکی را تشریح کردند که با محاسبه آنها می تواند سواحل غربی آمریکا را هدف قرار دهد.

وی افزود: آنها که برای آزمایش موشک دوربرد جدیدی آماده می شوند، حتی محاسبات ریاضی را به ما ارایه کردند که به گفته آنها می تواند سواحل غرب آمریکا را هدف قرار دهد.

نماینده دوما گفت: به گفته سیاستمداران کوریای شمالی، پیونگ یانگ فناوری ورود کلاهک ها به جو کوریا زمین و هدایت آنها را در این لایه دارد.

موروزوف در پایان گفت: به همین دلیل آنها در آینده نزدیک قصد دارند، موشک جدیدی را با برد بیشتر نسبت به قبل آزمایش کنند و در مقاصد نظامی خود مصمم هستند.

کوریای شمالی در ماه های اخیر چند موشک بالستیکی و یک بمب هیدروژنی را آزمایش کرده است.
یکی از این موشک ها 24 سنبله به سوی جاپان پرتاب شد که بر پایه گزارش ها بالستیک دوربرد بود و با گذر از فراز جزیره هوکایدو در ساحل شرقی کیپ اریمو در جنوب این جزیره فرود آمد.

روسیه پیشتر نظامیگری آمریکا در منطقه از جمله برگزاری رزمایش ها را یکی از عوامل تحریک کوریای شمالی برای انجام آزمایش های موشکی و هسته ای اعلام کرده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
کوریای شمالی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است