فتنه جدید اسراییل در منطقه
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۱۰    ۱۳۹۶/۷/۱۷ کد خبر: 139721 منبع: پرینت

یک روزنامه اسراییل فاش کرد اسراییلی از سال‌ها پیش به امارات عربی متحده سلاح و تجهیزات امنیتی صادر می‌کند.

روزنامه اسراییلی معاریو از روابط امنیتی و تسلیحاتی مستحکم تل آویو با امارات عربی متحده طی سالیان گذشته و تحت تدابیر ویژه نظارتی نظامی پرده برداشته است. نظارت نظامی بر این روابط مانع از افشای اطلاعات مربوط به این روابط می شود.

در این گزارش به موضوع تقسیم کشورهایی که اسراییل به آنها سلاح صادر می کند، اشاره شده است: از جمله این دسته ها،کشورهایی هستند که با اسراییل روابط دیپلماتیک ندارند و اکثرشان کشورهای عربی هستند و درخصوص افشای روابط امنیتی شان با تل آویو حساسیت وجود دارد.

به همین علت واحد نظارت نظامی اقدام به سانسور اخبار مربوط به صادرات تجهیزات امنیتی به این کشورها می کند تا ضمن حفظ منافع صنایع نظامی اسراییل، منافع دلالان تسلیحاتی نیز محفوظ بماند. به همین علت طی سالیان گذشته از انتشار هرگونه اطلاعات مربوط به روابط امنیتی اسراییل وابوظبی جلوگیری شده است.

این روزنامه اسراییلی افزوده است: معاریو هرازگاهی اقدام به انتشار اطلاعاتی درباره روابط مستحکم اسراییل و یکی از کشورهای عربی می کرد که با اسراییل روابط دیپلماتیک نداشت و مقصود از این کشور عربی همواره امارات عربی متحده بوده است. اسراییل در همین چارچوب مسوولی را برای روابط ویژه با ابوظبی منصوب کرده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اسراییل
عربی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است