ترکیه صدور ویزا برای اتباع آمریکایی را متوقف کرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۴    ۱۳۹۶/۷/۱۸ کد خبر: 139762 منبع: پرینت

سفارت ترکیه در واشنگتن در واکنش به تصمیم دولت آمریکا مبنی بر توقف صدور روادید در نمایندگی های این کشور در ترکیه‌، اعلام کرد: نمایندگی های دیپلماتیک ترکیه در آمریکا نیز در اقدامی مشابه صدور روادید به شهروندان آمریکا را متوقف کرده است.

دولت آمریکا صدور روادید غیرمهاجرتی از طریق سفارتخانه و کنسولگری های این کشور در ترکیه را از دیروز یکشنبه متوقف کرد.
منابع خبری غیررسمی در ترکیه اعلام کردند که آمریکا اعلام کرده است که به دلیل نگرانی از امنیت کارکنان و دیپلمات‌های این کشور در ترکیه، صدور روادید در ترکیه را متوقف کرده است.

به نظر می رسد که آمریکا در واکنش به دستگیری متین توپوز کارمند کنسولگری آمریکا در استانبول اقدام به توقف صدور روادید در ترکیه کرده است.
توپوز کارمند محلی کنسولگری آمریکا در استانبول یک هفته پیش با دستور دادستان استانبول به اتهام ارتباط با تشکیلات گولن توسط پولیس امنیت دستگیر و روانه زندان شد.

به نوشته رسانه های ترکیه، وی عضو گروه گولن بوده و به عنوان یک رابط در کنسولگری آمریکا مشغول به کار شده و با برخی سران پولیس سابق ترکیه که آنها هم با گولن مرتبط بودند، ارتباط داشته است.

در ماه های گذشته و پس از خودداری آمریکا از استرداد فتح الله گولن متهم ردیف اول کودتای نافرجام سال گذشته ترکیه، ارسال کمک های تسلیحاتی گسترده از سوی آمریکا به گروه های کردی سوریه که ترکیه آنها را تروریست و همکار پ.ک.ک می داند، روابط دو طرف به شدت تیره شده است.

صدور کیفرخواست برای برخی از مقام های سیاسی و بانکی ترکیه در آمریکا و نیز صدور کیفرخواست علیه 11 نفر از تیم حفاظتی اردوغان و بازداشت حدود 5 ماهه 2 نفر از آنها در جریان سفر به آمریکا از جمله علل تیرگی روابط آمریکا و ترکیه است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
ترکیه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است