ترامپ آمریکا را در مسیر جنگ جهانی سوم قرار می‌دهد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۷    ۱۳۹۶/۷/۱۸ کد خبر: 139763 منبع: پرینت

یک سناتور ارشد جمهوریخواه هشدار داده است که خطرات ناشی از سیاست‌های رییس جمهور آمریکا این کشور را در مسیر جنگ جهانی سوم قرار می‌دهد.

باب کورکر سناتور جمهوریخواه روز یکشنبه در مصاحبه با روزنامه نیویورک تایمز تاکید کرد: خطرات ترامپ کشور را در مسیر جنگ جهانی سوم قرار داده است.

ترامپ پیش از این از کورکر به خاطر توافق هسته‌ای ایران به شدت انتقاد کرده و پست های ترامپ در توییتر با واکنش شدید کورکر روبرو شده است. کورکر ریاست کمیته روابط خارجی سنا را بر عهده دارد.

کورکر در این مصاحبه 25 دقیقه‌ای تصریح کرد: ترامپ من را نگران می کند. او هر کسی را که برای کشورمان اهمیت قایل است، نگران می کند.

وی این ایده را رد کرده است که شاید ترامپ از اظهارات و لفاظی های تند درباره کوریای شمالی استفاده می کند تا مذاکراتی را که از سوی رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا درباره بحران کوریای شمالی انجام می شود، به پیش ببرد و در واقع نقش پلیس بد را ایفا کند تا تلاش های پولیس خوب برای دستیابی به توافق با کوریای شمالی، نتیجه بدهد.

کورکر مشاور امنیت ملی ترامپ در جریان رقابت های انتخاباتی 2016 میلادی بوده است. وی از جمله گزینه های ترامپ برای احراز پست معاون رییس جمهور و وزیر خارجه آمریکا بوده است. ولی روابط بین این 2 نفر به شدت تیره و تار شده است.

کورکر از رفتارها و اظهارات ترامپ در قبال تظاهرات سفیدپوستان افراطی در شارلوتزویل نیز به شدت انتقاد کرده است. ترامپ به خاطر مقصر دانستن هر 2 طرف درگیری ها در شارلوتزویل با آماج انتقادات روبرو شده است.

ترامپ نیز با انتشار توییتی به انتقادات کورکر پاسخ داد و نوشت: سناتور باب کورکر به من بدهکار است، به خاطر حمایتی که برای انتخاب مجدد وی در تنسی انجام دادم . وی بدون حمایت من نمی توانست پیروز شود. او می خواست وزیر خارجه آمریکا شود ولی من گفتم نه متشکرم. او همچنین مسوولیت زیادی در توافق هسته ای وحشتناک با ایران دارد. بنابر این من کاملا انتظار دارم که کورکر یک صدای منفی باشد و یک مانع برای اولویت های بزرگ ما به شمار می رود.

یک ساعت بعد کورکر در پاسخ به توییت ترامپ نوشت: این مایه شرمساری کاخ سفید است که به یک مرکز نگهداری روزانه بزرگسالان تبدیل شده است. ظاهرا یک نفر در شیفت خود حاضر نشده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
ترامپ
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده است



پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است