خشم دمکرات‌ها از اصول مهاجرتی جدید ترامپ
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۲    ۱۳۹۶/۷/۱۸ کد خبر: 139772 منبع: پرینت

دمکرات های ارشد کنگره به شدت با اصول و مبانی مهاجرتی دولت مخالفت کرده و هشدار دادند که این روش کمکی به مهاجران غیرقانونی که در کودکی وارد آمریکا می‌شوند، نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره، چارلز شومر، رهبر اقلیت سنا و نانسی پلوسی رهبر اقلیت مجلس نمایندگان در بیانیه‌ای مشترک درخصوص این موضوع اعلام کردند: دولت با ارایه لیستی که به هیچ وجه مورد قبول مهاجران نیست نمی‌تواند در مورد کمک یا توافق به آنها جدی باشد.

در ادامه این بیانیه آمده است: اگر ترامپ در جریان جلسات غیرعلنی ماه گذشته جدا به دنبال کمک به مهاجران مشمول برنامه داکا بود، بنابراین در این میان کامندانش تلاش مناسبی برای این کار انجام نداده‌اند.

از جمله تصمیمات دولت ترامپ مبنی بر اصول مهاجرتی جدید مقابله با انتقال کودکان بدون مجوز از کشورهای آمریکای جنوبی به داخل آمریکا، تقویت امنیت مرزها و ساخت دیوار در مرز مشترک با مکزیک است.

شومر و پلوسی در این بیانیه اعلام کردند: ما به رییس‌جمهور گفتیم که آماده شنیدن هرگونه پیشنهاد منطقی در خصوص امنیت مرزی هستیم اما این لیست ارایه شده با یک پیشنهاد منطقی بسیار فاصله دارد. این پیشنهاد به شکلی است که امکان توافق درمورد آن وجود ندارد.

برنامه موسوم به داکا که در زمان ریاست‌جمهوری باراک اوباما اجرا شد،به صورت موقت مانع از اخراج مهاجران غیرقانونی خواهد شد که به عنوان افراد کم سن و سال به آمریکا آورده شده و به دنبال مجوز کار هستند.

بازه 6 ماهه ترامپ پیش از پایان رسمی این برنامه به کنگره این فرصت را خواهد داد که به این مساله ورود کرده و پیش از پایان دوره با صدور مصوبه‌ای آن را احیا کند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
دمکرات
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است