مهاجران غیرقانونی در ترکیه دستگیر شدند
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۸    ۱۳۹۶/۷/۱۸ کد خبر: 139777 منبع: پرینت

خبرگزاری آناتولی ترکیه اعلام کرد: 541 مهاجر غیرقانونی در شهرها، مرزها و سواحل جنوبی و شمالی این کشور در دریای مدیترانه و دریای سیاه دستگیر شدند.

این رسانه اعلام کرد که ماموران امنیتی و گارد ساحلی ترکیه 541 پناهجوی خارجی را که قصد عبور غیرقانونی به اروپا از طریق خاک ترکیه را داشتند، در شهرهای ادرینه، الازیغ، کرکلارایلی و آیدین دستگیر کردند.

بنا به گزارش همین رسانه، پناهجویان دستگیر شده تبعه کشورهای افغانستان، سومالی، اریتره، کنگو، بنگلادش، نپال، عراق، پاکستان، توگو، کامرون، ایران، سوریه، فلسطین، سنگال، لبنان، تونس، اتیوپی، الجزایر و لیبی هستند.

بر اساس قرارداد بین ترکیه و اتحادیه اروپا که در سال گذشته میلادی به امضا رسید، مقرر شده است که ترکیه جلوی مهاجرت پناهجویان به سمت اروپا را بگیرد.

در سال 2015 و پیش از امضای این قرارداد، بیش از یک میلیون پناهجو از مسیرهای دریایی و زمینی عازم کشورهای اروپایی شدند و صدها نفر از آنها در مسیر مهاجرت در دریا و رودخانه ها غرق شده و جان خود را از دست دادند.

سواحل ترکیه در دریای مدیترانه و به خصوص دریای اژه مابین ترکیه و یونان از جمله معابر دریایی انتقال پناهجویان و از محل های عبور غیرمجاز و پرمخاطره مهاجران به سمت اروپا و یونان محسوب می شود.

انتقال مهاجران به سمت اروپا در مسیرهای دریایی با استفاده از قایق ها و تجهیزات غیراستاندارد انجام می شود.
انتقال مهاجران غیرقانونی به اروپا توسط گروه های قاچاق انسان انجام می شود که با مخاطره غرق شدن در آب دریا و نیز گرفتار شدن در دست قاچاقچیان انسان و دزدان دریایی همراه است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترکیه
مهاجر
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است