مجازات 1.3 میلیون مقام چینی به جرم اختلاس
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۳    ۱۳۹۶/۷/۱۸ کد خبر: 139785 منبع: پرینت

سازمان ضد اختلاس چین اعلام کرد که از سال 2013 تا کنون تحت کمپین مبارزه با فساد رییس‌جمهور، شی جین پینگ، بیش از 1.34 میلیون نفر از مقام های رده پایین مجازات شده‌اند.

سازمان نظارت ضد اختلاس چین اعلام کرد که از سال 2013 تا کنون تحت کمپین مبارزه با فساد رییس‌جمهور، شی جین پینگ، بیش از 1.34 میلیون نفر از مقام های رده پایین مجازات شده‌اند.

شی که خود را برای کنفرانس مهم رهبری حزب کمونیست در در اواخر این ماه آماده می‌کند، کمپین ضد اختلاس را با هدف قراردادن «ببرها و مگس‌ها» ، یعنی هم مقام های رده بالا و هم مقام های رده پایین، آغاز کرده و آن را از اولویت‌های دوره 5 ساله ریاست‌جمهوری خود قرار داده بود.

در اواخر این ماه چین خود را برای نوزدهمین کنگره آماده می‌کند. این رویداد در سطح رهبری چین 2 بار در هر دهه رخ می‌دهد و شی جین پینگ در آن به دنبال محکم کردن قدرت خود و ارتقای موقعیت سیاست‌گذاری‌هایش می‌باشد.

طبق گفته کمیسیون مرکزی نظارت و مجازات در روز یکشنبه، از افرادی که بعد از 2013 برای اختلاس مجازات شده‌اند 648 هزار نفر مقام های سطح روستایی هستند و اکثر تبه کاری‌ها هم به فسادهای با مقیاس کوچک مربوط می‌شود.

درحالی‌که کمپین ضد اختلاس چین بیشتر، مقامات درجه پایین روستایی و حومه شهری را هدف قرار داده است، اما چندین شخصیت رده بالا هم به این دلیل از مقام خود پایین کشیده شده‌اند.

در ماه آگوست سرپرست کمیته ضد اختلاس وزارت مالی چین، خودش به اتهام اختلاس تحت بازجویی قرار گرفت.

در ماه سپتامبر یک افسر ارشد نظامی که در کمیته مرکزی نظامی چین، که زیر نظر شی جین پینگ است وصاحب یک کرسی بود، بازداشت شد و برای اتهامات مرتبط با فساد تحت بازجویی قرار گرفت.

طبق گفته کمیسیون مرکزی نظارت و مجازات 155 هزار دفتر این سازمان در سطح روستا و حومه شهر، مکانیزم‌های نظارت بر فساد را اجرا می‌کنند که تا ماه آگوست 94.8 درصد کل این دفاتر را تشکیل می‌دادند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
چین
اختلاس
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است