شهر‌های آمریکا در تیررس موشک‌های کوریای شمالی
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۹    ۱۳۹۶/۷/۲۰ کد خبر: 139867 منبع: پرینت

یک جنرال بازنشسته روس پیش‌بینی کرد کوریای شمالی تا 5 سال آینده می‌تواند تمامی شهر‌های آمریکا را هدف موشک‌های خود قرار دهد.

ویکتور یسین – جنرال بازنشسته نیروی هوایی روسیه- پیش‌بینی کرد با بررسی سرعت دستیابی کوریای شمالی به موشک های بالستیک و بمب هسته ای، این کشور تا 5 سال آینده می تواند تمامی شهرهای آمریکا را هدف موشک های خود قرار دهد.

این کارشناس نظامی همچنین هشدار داد، موشک های کیم جونگ اون تا 3 سال آینده قادر است همه پایگاه های نظامی آمریکا در اقیانوس آرام را هدف قرار دهد.

یسین در دهمین کنفرانس سالانه پیشگیری از وقوع فاجعه هسته ای که در پاریس برگزار شده بود، گفت: بین سال های 2018 تا 2020 جمهوری خلق کوریا این توانایی را دارد پایگاه های آمریکا در آسیا و اقیانوس آرام را هدف موشک های خود قرار دهد.

وی ادامه داد: 4 تا 5 سال آینده همه شهرهای آمریکا نیز در تیررس موشک های پیونگ یانگ قرار می گیرد که این موضوع برای واشنگتن غیرقابل قبول است.

این جنرال بازنسته روس تعداد موشک های کوریای شمالی که قابلیت حمل کلاهک هسته ای دارند را 20 تا 30 فروند تخمین زد و افزود: این موضوعی نگران کننده است. پیونگ یانگ می تواند در سال 7 موشک هسته ای تولید کند. سرعت ساخت موشک در این کشور 10 درصد افزایش یافته است و به زودی به انواع موشک های کوتاه برد و دور برد دست می یابد.

یسین در پایان اظهاراتش اعلام کرد ابتکار روسیه و چین در متوقف کردن آزمایش های هسته ای کوریای شمالی و همچنین پیشگیری آمریکا و متحدانش در شبه جزیره کوریا از ادامه اجرای مانور نظامی می تواند به این بحران پایان دهد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
کوریای شمالی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است