ترامپ خواهان افزایش کلاهک‌های هسته‌ای آمریکا
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۰    ۱۳۹۶/۷/۲۰ کد خبر: 139870 منبع: پرینت

رییس‌جمهوری آمریکا در جلسه‌ای از مقامات نظامی این کشور خواسته تا کلاهک‌های هسته‌ای آمریکا را تا 10 برابر افزایش دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کنگره، طبق گزارشات منتشر شده دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا خواستار توسعه زرادخانه‌های هسته‌ای این کشور به میزان 10 برابر شده است، درخواستی که مقام های نظامی آمریکا را شوکه کرده است.

در یکی از جلسات ماه جولای ترامپ با مقام های ارشد نظامی، وی پس از اطلاع از این موضوع که زرادخانه‌های هسته‌ای آمریکا در 50 سال گذشته کاهش یافته خواستار توسعه عظیم توانمندی هسته‌ای این کشور شده است.

مقام های به ان بی سی گفتند که از مشاهده واکنش ترامپ بسیار شگفت زده شده و از او سوال کرده‌اند آیا درکی از موضوع هسته‌ای دارد یا خیر. به گزارش همین شبکه مقام های نظامی گفته‌اند که رکس تیلرسون، وزیر خارجه ترامپ پس از این جلسه او را "احمق" خطاب کرده است.

مقام های حاضر در این جلسه اعلام کردند ترامپ به این مساله اشاره کرد که آمریکا در دهه 1960 نزدیک به 32 هزار کلاهک هسته‌ای داشته و اکنون وی خواستار افزایش کلاهک های این کشور به این مرز است. این درحالی است که درحال حاضر آمریکا 4 هزار کلاهک هسته‌ای دارد.

البته مقام های نظامی در ادامه سعی داشتند به ترامپ توضیح دهند که چرا دستیابی به این میزان از کلاهک هسته‌ای منطقی نیست زیرا از یک سو باعث نقض توافقات بین‌المللی شده و همچنین به سود منافع آمریکا نیز نخواهد بود.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
ترامپ
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است