همکاری‌های نظامی و اطلاعاتی اسراییل با عرب ها
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۷    ۱۳۹۶/۷/۲۰ کد خبر: 139882 منبع: پرینت

روزنامه «معاریو» چاپ فلسطین اشغالی گزارش داد که کشورهای عربی مانند مصر و امارات عربی متحده، با اسراییل همکاری‌های نظامی و امنیتی دارند.

بر این اساس، همکاری‌های مذکور شامل به اشتراک گذاری اطلاعات محرمانه، شرکت در عملیات‌های نظامی و خرید و فروش تسلیحات می‌باشد.

به نوشته وبگاه «میدل ایست مانیتور» این روزنامه همچنین از رزمایش هوایی مشترک اسراییل و مصر تحت پوشش رزمایش با نیروهای هوایی یونان و قبرس خبر داد.

«یوسی ملمان» نویسنده این گزارش نوشت که اسراییل از کنترل و نظارت نظامی بر دستگاه قضایی استفاده می‌کند تا پوشش رسانه‌ای این همکاری‌های مشترک و روابط طولانی مدت اسراییل با اعراب را محدود کند.

وی همچنین تاکید کرد که همکاری نظامی، امنیتی، اطلاعاتی و تبادلات تسلیحاتی اعراب با اسراییل شامل بسیاری از کشورهای عربی می‌شود که با این رژیم روابط رسمی دیپلماتیک ندارند.

ملمان با بیان اینکه کشورهای عربی علنی شدن این روابط و همکاری‌ها را به شدت خطرناک می‌دانند، افزود که آنها تمام تلاششان را می‌کنند تا این ارتباطات را پنهان کنند.

وی در ادامه نوشت بیشتر شدن همکاری‌ها و روابط مصر با اسراییل، درپی حضور گروه تروریستی داعش در شبه‌جزیره سینا است و بخش اطلاعات ارتش اسراییل نیز جزییاتی از فعالیت‌های داعش در این منطقه را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اسراییل
عربی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است