رابطۀ حملات انتحاری با فسادگستری ستارۀ شیطان
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۸    ۱۳۹۶/۸/۸ کد خبر: 140790 منبع: پرینت

تعدادی از کاربران صفحات مجازی، آگانه و خصمانه و تعدادی هم ناآگاهانه بر حرکت مدنی علمای هرات که برای جلوگیری از برنامه‌های فحشاگستر انجام شد، زبان اعتراض گشودند. اینان بهانه‌یی را ذکر کردند که چون گویا علماء به تقبیح حملات انتحاری و مرگبار نمی‌پردازند، لذا این اعتراض شان هم موجَّه نیست.
به پاسخ این عزیزان باید گفت:
نخست اینکه علماء همیشه از طریق منابر تحریم قتل مسلمانان و بزرگی گناه قتل انسانها مسلمان و بی گناه را بیان داشتند؛ شاید این عزیزان کمتر به نمازهای جمعه رفته باشند، که این سخنان در مورد تحریم قتل نفس انسانهای مسلمان را نشنیده‌اند.

دوم اینکه گیریم که این دوستان ما راست گفته باشند و علماء مثلا در بارۀ تقبیح حملات انتحاری غفلت کرده باشند یا سهل انگاری کرده باشند؛ آیا آن غفلت، دلیل جواز فساد و فحشا گستری می‌تواند باشد؟ هرگز و هرگز!

سکوت در برابر فحشای برهنه که همین برنامه‌های شیطانی نمونه آشکار آن است، نمی‌تواند هیچ توجیهی داشته باشد.
آنچه را علما در برابرا ین فساد و فحشای برهنه انجام دادند، نوعی نهی از منکر است که واجب دینی است که باید انجام شود. اما تقبیح حملات انتحاری نیز واجب دیگری است که بارها انجام شده است و یکی نمی‌تواند دلیل توجیه جواز دیگری باشد.

آنچه بسیار ارزنده است و این دوستان انتقادگر از آن چشم پوشی می‌کنند این است که یکی از علل عمده و بهانۀ کلان به دست همین انتحار گران جاهل، برای توجیه جواز حملات شان، همین ترویج فساد و فحشا توسط مدعیان دموکراسی و جامعۀ مدنی است. اجرا کنندگان حملات انتحاری همین وجود فساد و فحشا را دلیل جواز کارهای نابخردانۀ خود می‌گیرند.

با این واقعیت ملموس و انکار ناپذیر، باز هم هواداران دموکراسی غربی و ترویج گران فساد و فحشا، همیشه کوشیده‌اند در رواج فحشا و فساد نقش قوی‎تری داشته باشند و بدین گونه با این اعمال زشت و ناپسند خود، توجیه غلط انتحار گران جاهل را تیزتر می‌سازند و بهانۀ آنان را موجه‌تر جلوه داده‌اند.
بنابراین، مردم مظلوم و مسلمان ما در بین دو سنگ جاهلانۀ: هواداران دموکراسی که فساد را گسترش می‌دهند و انجام دهندگان حملات انتحاری آرد شدند و فدای این دو توجیه غلط گردیدند!

نیتجۀ سخن این است که میان حملات انتحاری و مرگبار جاهلان بر جامعۀ ما و فعالیت‌های هواداران دموکراسی رابطۀ علت و معلول وجود دارد که باید این هردو گروه با چنین حرکات مدنی فهمانده شوند تا از این دو عمل زشت و خلاف آموزه‌های دینی بپرهیزند.

فضل الرحمان فقیهی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ستاره افغان
فساد
نظرات بینندگان:

>>>   جامعه آلوده به ستاره شیطان نابود می شود این سنت الهی است کسانی که از این فاحشه و برنامه های او تبلیغ می کنند به پیامد های آن نیز باید تأمل کنند. آیا دوست دارند خواهران و مادران شان مانند این فاحشه غرب زده در انظار عمومی ظاهر شود؟

>>>   تقسیم بندی تاجیک ها!
=============

قوم یک مقوله زبانی - فرهنگی است که به علت جدایی از مادر خود و عدم ارتباط با آن در یک پروسه دراز - مدت به قوم یا زبان و فرهنگ دیگری تبدیل می شود و یا در اثر یکجایی و اختلاط با اقوام یا زبان و فرهنگ های دیگری از بین می رود. زبان و فرهنگ همچنانکه در اثر توجه و مواظبت دولتمردان و پاسداران آن می تواند رشد و انکشاف نموده و افتخار بیافریند، در اثر تجاوز و عدم توجه و مواظبت دولتمردان و پاسداران آن می تواند با آهستگی از بین برود. در طول تاریخ، بسیاری از اقوام و قبایل از بین رفته اند یا زبان و فرهنگ خود را از دست داده اند و یا به علت ترس و زنده ماندن و یا به خاطر اینکه مورد غارت و تاراج قرار نگیرند، هویت قومی - قبیلوی یا زبان و فرهنگ دیگری را پذیرفته اند و تعدادی هم برای خود شجره های تیار نموده و خود را به خانواده های اقوام، پیامبران، سلاطین و یا شخصیت های مشهور تاریخی منسوب ساخته اند... به این ترتیب، قوم یا زبان و فرهنگ یک مقوله تاریخی، قابل تغییر و حتی «انتخابی» بوده است.

از طرف دیگر، پیشرفت های علمی نشان می دهد که انسان های معاصر از نگاه ژنتیک- بیولوژیک منشای واحدی داشته و حتی تفاوت های چهره و رنگ جلد افراد که از آن اکثرا به عنوان «نژاد»‌ یاد می شود، عمدتا محصول زیست دراز- مدت در شرایط اقلیمی متفاوت بوده است. یک آزمایش ساده ژنتیکی نشان می دهد که هر یک از ما با «فیصدی» های متفاوت مربوط به مناطق یا اقوامی می شویم که حتی تصور آن هم در ذهن ما نمی گنجد!

واژه «تاجیک» که به عنوان یک قوم در منابع تاریخی اکثرا در کنار واژه «ترک» و در مورد «پارسی زبانان» به کار رفته است، پیشینه حد اقل یکهزار ساله دارد. گر چه با ایجاد مفاهیم جدیدی چون دموکراسی و حقوق شهروندی که «فرد» واحد اساسی آن را می سازد، مقوله «قوم» ارزش و اهمیت سیاسی خود را از دست می دهد، با آنهم زبان و فرهنگ پارسی که روزی در سراسر جاده ابریشم کار برد داشته و از کلکته تا استانبول زبان دربار ها بوده، گنجینه عظیم تاریخی و فرهنگی ایجاد کرده که افتخار جامعه بشری بوده و مواظبت و پاسداری از آن نه تنها وظیفه تاجیک ها، بلکه رسالت تمام اقوامی است که در ایجاد، پخش و گسترش آن سهم تاریخی داشته اند و یا افرادی که امروز گویندگان آن اند...

حاکمان قومگرای کشور در جریان یکصد سال گذشته، نه تنها زبان و فرهنگ پارسی را مورد تاخت و تاز قرار داده اند، بلکه با استفاده از تمام امکانات دولتی تلاش کرده اند که زبان، فرهنگ و حتی هویت قومی خود را بالای سایر اقوام «تحمیل» نمایند. با در نظر داشت این مسئله، تاجیک ها را از نگاه سیاسی - اجتماعی می توان به سه کتگوری زیر تقسیم کرد:

۱. تاجیک های واقعی
————————
کسانی که جرات و شهامت این را دارند که خود را تاجیک می نامند (زیرا باور دارند که افغان هویت قوم عزیز پشتون است) و فعالانه بر علیه سیاست های فاشیستی، قومی - قبیلوی و «تحمیل» زبان، فرهنگ و هویت قومی بالای خود و دیگران مبارزه و مقاومت نموده و طرفدار دموکراسی، عدالت اجتماعی و حقوق شهروندی می باشند؛

۲. تاجیک های بی تفاوت (ترسو و بی خاصیت)
—-———————————————
کسانی اند که به علت عدم آگاهی یا ترس و جبن و یا بهانه های داشتن تفکر ملی، فراقومی وغیره، نه جرات و شهامت تاجیک نامیدن خود را دارند و نه حاضر به مبارزه و مقاومت در مقابل سیاست های فاشیستی و قومی - قبیلوی اند. این افراد اکثرا خود را «فراقومی» نامیده و مصروف زندگی بدون درد سر و شخصی خود می باشند؛

۳. تاجیک های مزدور (فروخته شده و معامله گر)
———————---------—————
کسانی اند که برای آنها هیچ ارزشی به شمول ارزش های قومی یا زبانی - فرهنگی به بهانه های منافع والای مردم و مصالح علیای کشور یا منافع شخصی و رسیدن به مقام های عالی دولتی مفهومی نداشته، عملا در خدمت سیاست های فاشیستی و قومی - قبیلوی قرار داشته و مصروف پر کردن جیب های خود می باشند. گر چه در ادبیات امروزی کشور آنها را «معامله گر» می نامند؛ اما بهتر است آنها را «مزدور» نامید، زیرا هر کسی که برای آنها مزد بیشتر بدهد، در خدمت آنها قرار می گیرند؛ در حالیکه در جریان مبارزات دموکراتیک هیچ حرکت، تشکل و همسویی بدون گفتگو، تفاهم، معامله و لابیگری با سایر افراد، گروهها، احزاب، نهاد ها و دولت ها امکان ندارد؛

+ + +

انتخاب با شماست...

>>>   احسنت استاد گرامی! قلم تان همیشه گویا باد.

>>>   باتشکر از نویسنده محترم مطلب بسیار خوب را به نشر رسانیده است
این مسولیت هر فرد یک مسلمان واقعی است که در مقابل برناهه های شیطانی و این برنامه فساد گرایی مقابله کند.

>>>   تاجک های دزد :
این گروه تاجک ها درشمالی پنشیر بیشتر سکونت دارند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است