کمک های آمریکا برای بهبود امنیت افغانستان نیست
 
تاریخ انتشار:   ۲۲:۱۵    ۱۳۹۶/۸/۱۲ کد خبر: 140993 منبع: پرینت

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا، در طرح بودجه مالی سال 20018 میلادی این کشور نزدیک به پنج میلیارد دالر برای تقویت نیروهای امنیتی افغانستان پیشنهاد کرد. این در حالی است که آمریکا در سال 20117 میلادی چهار میلیارد دالر کمک کرده بود. آیا این افزایش کمک ها باعث بهبود اوضاع افغانستان خواهد شد؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، کاظم بامیک استاد دانشگاه، در برنامه «نگاه» گفت: هرچند طرح افزایش بودجه برای نیروهای امنیتی افغانستان، طرح خوبی است و می تواند برای انجام عملیات های نظامی و مبارزه با تروریزم کمک کند اما می دانیم که این بودجه ها معمولا مشروط است و نوع کمک دهی همانند سال های قبل طوری است که افغانستان نقش کمرنگی در آن دارد و نمی تواند آنطور که باید و شاید آن را خرج نماید و دست باز در آن ندارد.

وی افزود: همچنین امکان دارد، به این بودجه ای که به نیروهای امنیتی افغانستان تعلق می گیرد دست برد صورت بگیرد و فساد در آن دخیل شود. علاوه بر اینها این بودجه ها مشروط است و فقط برای عملیات های خاصی مصرف می شود و افغانستان برای مبارزه با تروریزم، حفاظت و حراست از تمامیت ارضی، آزاد نیست. بنابراین کمک های آمریکا، کمکی در بهبود امنیت افغانستان نمی کند.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   اگر امریکا واقعا در غم مردم ما می بود در طول 40 سا ل یک فابریکه جور می کرد تا مردم ما از گدای بی غم می شد


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است