تیلرسون: تحریم‌ها علیه کوریای شمالی موثر بود
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۴۷    ۱۳۹۶/۸/۲۰ کد خبر: 141328 منبع: پرینت

وزیر خارجه آمریکا گفت که مقام های واشنگتن و پکن شاهد «نشانه های مشخصی» از تاثیرگذاری تحریم های بین المللی بر اقتصاد کوریای شمالی هستند.

به گزارش سی ان ان، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا روز پنج شنبه اظهار داشت که آمریکا و چین شاهد «نشانه های مشخصی» هستند که نشان می دهند تحریم های بین المللی وضع شده علیه کوریای شمالی در حال تاثیرگذاری بر اقتصاد این کشور هستند.

وی با اشاره به فعالیت های اطلاعاتی آمریکا و چین گفت: «این [تحریم ها] در حال اعمال فشار بر اقتصاد کوریای شمالی هستند».

تیلرسون پس از دیدار روسای جمهور آمریکا و چین و مقام های بلندپایه 2 کشور گفت: «نشانه های آشکاری وجود دارد و طرف چینی برخی نشانه هایی را که خود شاهد آن بوده، با ما در میان گذاشت».

این نخستین بار است که یک مقام بلندپایه آمریکا به موضوع تاثیرگذاری تحریمهای بین المللی بر اقتصاد کوریای شمالی اشاره می کند.

گفتنی است که چین در ماه سپتامبر به قطعنامه پیشنهادی آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد وضع تحریم های جدید علیه کوریای شمالی رای موافق داد؛ اما دیدار هفته جاری ترامپ از چین با این هدف صورت گرفت که پکن را به اعمال فشار بیشتر بر پیونگ یانگ وادار سازد.

وزیر خارجه آمریکا پس از دیدار با مقام های چین مدعی شد که «هیچ اختلاف و عدم توافقی در خصوص کوریای شمالی وجود ندارد»؛ با این حال، وی تصدیق کرد که در مورد نحوه برخورد و حل این موضوع میان مقام های 2 کشور اختلاف نظر وجود دارد.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت که ترامپ صراحتا این دیدگاه را دارد که چین «همسایه بسیار قدرتمند» کوریای شمالی است و از این موضع قادر است موضوع را حل نماید.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
کوریای شمالی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است