ترامپ چینی ها را به دزدی متهم کرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۱    ۱۳۹۶/۸/۲۰ کد خبر: 141329 منبع: پرینت

رییس جمهوری آمریکا با متهم کردن چین به تقلب، دزدی و هجمه اقتصادی علیه کشورش، گفت که واشنگتن دیگر در برابر این گونه اقدامات چینی ها کوتاه نخواهد آمد.

«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا در سخنانی در اجلاس همکاری های اقتصادی آسیا – پاسیفیک در ویتنام، کشورهای این منطقه را به تقلب، تعدی اقتصادی و عهد شکنی متهم کرد.

وی در سخنان خود که عمدتا به صورت آشکارا چین را مخاطب خود قرار می داد، این کشور و برخی از کشورهای دیگر منطقه را به اتخاذ سیاست های اقتصادی غارتگرانه و چپاولگرایانه و «خوش رقصی» و شیوه های غیراخلاقی برای کشاندن کارخانه های آمریکایی به خارج از این کشور و به سمت کشورهای خود متهم کرد.

ترامپ گفت: ما دیگر نمی توانیم با این سو استفاده های تجاری دیرینه کنار بیاییم و هیچ تسامحی نیز در این خصوص نخواهیم داشت. وی افزود: آمریکا دیگر چشم خود را بر روی بدعهدی ها، تقلب یا هجمه اقتصادی نخواهد بست. آن روزها گذشت. ما دیگر در برابر دزدی های بی شرمانه از حقوق خود کوتاه نخواهیم آمد.

وی در عین حال با بیان اینکه سازمان تجارت جهانی با آمریکا برخورد خوبی نداشته، مدعی شد: چین از تجارت با ما سو استفاده کرده است. البته من چین یا کشورهای دیگر را سرزنش نمی‌کنم بلکه دولت‌های قبلی آمریکا مسوول آن هستند. دیگر اجازه نمی‌دهیم کسی از آمریکا سو استفاده کند.

ترامپ همچنین با انتقاد از دیگر کشورهای منطقه آسیا – پاسیفیک گفت: ما بسیاری از موانع تجاری با آمریکا را برداشته ایم اما در عوض دیگر کشورها درهای بازارهای خود را به روی ما باز نکردند.

رییس جمهوری آمریکا در بخش دیگر از سخنان خود درباره کوریای شمالی تاکید کرد: منطقه (آسیا- پاسیفیک) نباید اسیر اوهام عجیب و غریب و تهدیدهای هسته ای یک دیکتاتور شود.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
چین
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است