پولشویی 80 میلیارد پوندی شرکت‌های انگلیسی
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۱۴    ۱۳۹۶/۸/۲۰ کد خبر: 141341 منبع: پرینت

شرکت‌های مالی انگلیسی طی 14 سال گذشته در پولشویی 80 میلیارد پوندی دست داشته‌اند.

به گزارش رویترز، محققان گروه موسوم به «شفافیت بین المللی» اعلام کردند، ­شرکت‌های مالی انگلیسی طی 14 سال گذشته در 52 مورد رسوایی پولشویی شامل 80 میلیارد پوند دست داشته‌اند.

طی روزهای اخیر و پس از افشای اسناد مربوط به شرکت «اپل‌بای» Appleby در کشور برمودا، مساله فرار مالیاتی و تخلفات مالی به موضوع اصلی مسایل بین المللی تبدیل شده است.

با این حال در گزارش شاخه انگلیس گروه شفافیت بین الملل آمده است تنها جزایر حوزه دریای کاراییب در مساله پنهان کردن پول‌ها در میان نیستند و انگلیس نیز رابطی کلیدی در بسیاری از رسوایی‌های بزرگ فساد در سال‌های اخیر بوده است.

بنا بر اعلام این گروه غیردولتی، کلاهبرداران در شرق اروپا و دیگر نقاط اغلب از طریق شرکت‌های ثبت شده در انگلیس پول‌های خود را انتقال می‌دهند چرا که آنها از نظر بسیاری افراد موجه‌تر به نظر می‌رسند.

این در حالی است که وزارت خزانه داری انگلیس هنوز اظهار نظری درباره این گزارش نکرده است. انگلیس می‌گوید این کشور بیش از کشورهای دیگر با جریان مالی نامشروع مقابله می‌کند.

با این حال گروه شفافیت بین الملل دریافته است که حدود نیمی از 766 شرکتی که گفته می‌شود در پولشویی دست داشته اند، در انگلیس مستقر هستند.

در بخش دیگری از گزارش این گروه آمده است: «این رسوایی‌ها از لحاظ مالی احتمالا حدود 80 میلیارد پوند پول نامشروع یا بیشتر را شامل می‌شود که برخی از آنها ثبات مالی کل اقتصاد را تهدید می‌کند. با این حال آسیب انسانی قربانیان این تخلفات هنوز برآورد نشده است».

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انگلیس
پولشویی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است