روابط آمریکا و روسیه در بحران به سر می‌برد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۰    ۱۳۹۶/۸/۲۱ کد خبر: 141378 منبع: پرینت

رییس جمهوری روسیه می‌گوید که عدم برگزاری نشستی جداگانه بین وی و ترامپ نشان می‌دهد که روابط واشنگتن و مسکو همچنان در بحران به سر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه می‌گوید که عدم برگزاری نشستی جداگانه بین وی و ترامپ نشان می‌دهد که روابط امریکا و روسیه همچنان در بحران به سر می‌برد.

رییس جمهوری روسیه که کنفرانسی خبری در حاشیه نشست سران اَپِک برگزار کرد، گفت‌: در این نشست مسایل مبارزه با تروریسم، وضعیت اقتصادی و ایجاد روابطی در چارچوب بازار آزاد را مورد بررسی قرار دادیم.

وی با اشاره به عدم برگزاری نشستی دوجانبه با ترامپ گفت:‌ برنامه کاری من و برنامه کاری ترامپ امکان برگزاری نشستی دوجانبه در حاشیه اجلاس سران اَپِک را فراهم نکرد.

پوتین با اشاره به موضوع سوریه تاکید کرد که پس از مبارزه با تروریسم در سوریه، و در ادامه، تحت نظارت سازمان ملل مسیر حل و فصل سیاسی را پیگیری خواهیم کرد.

وی در ادامه گفت هرآنچه که در داخل امریکا در خصوص روسیه رخ می‌دهد (موضوع اتهامات روسیه در زمینه دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا) چیزی جز بازتاب درگیری‌های داخلی (آمریکا) نیست.

رییس جمهوری روسیه با اشاره به گسترش روابط تجاری کشورش با چین گفت که تبادلات تجاری 2 طرف طی دوره اخیر به 60 میلیارد دالر رسید.

وی درخصوص بحران کوریای شمالی می‌گوید که مواضع روسیه مطابق با مواضع چین است. با این حال وی تاکید کرد که نشانه‌هایی امیدوار کننده برای حل بحران کوریای شمالی وجود دارد. وی تاکید کرد که روسیه وضعیت اتمی کوریای شمالی را به رسمیت نمی‌شناسد.

پوتین با اشاره به اقدامات امریکا=علیه رسانه‌های روسی، آن را «حمله‌ای علیه آزادی بیان»‌ توصیف کرد. وی وعده داد که روسیه اقداماتی متقابل را علیه «حمله های» آمریکا علیه رسانه‌های روسی اتخاذ خواهد کرد. وی گفت که رسانه‌های روسیه هرگز در انتخابات آمریکا مداخله نکرده‌اند و سهم آنها از تبلیغات (در آمریکا) کمتر از یک درصد بوده است.

با این حال، رییس جمهوری روسیه می‌گوید که ترامپ رفتاری حرفه‌ای و دوستانه داشته است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
روسیه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است