مدیرکل جدید یونسکو: خروج آمریکا همیشگی نیست
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۴    ۱۳۹۶/۸/۲۱ کد خبر: 141380 منبع: پرینت

«اودری ازوله» مدیرکل جدید یونسکو با اشاره به تاثیرپذیری تصمیمات دولت آمریکا از مسایل گوناگون، تاکید کرد خروج این کشور از یونسکو دایمی نخواهد بود.

به گزارش آسوشیتدپرس، «اودری ازوله» مدیرکل جدید نهاد علمی، فرهنگی سازمان ملل (یونسکو) که از روز جمعه آغاز به کار کرده، تصمیم دولت ترامپ برای خروج از این نهاد را به باد انتقاد گرفت.

بر این اساس ازوله که پس از تایید از سوی اعضای یونسکو به عنوان مدیرکل جدید این نهاد سخن می گفت یادآور شد: هنوز مشکلاتی در این میان وجود دارد.

به گفته وی دولت آمریکا پس از تصویب عضویت فلسطین در یونسکو و به بهانه اقدامات ضداسراییلی اعضای آن، همکاری خود را متوقف و کمک های مالی اش به این نهاد را قطع کرده است.

وزیر فرهنگ پیشین فرانسه با این حال تاکید کرد که خروج امریکا از یونسکو دایمی نخواهد بود. به گفته ازوله 45 ساله «سیاست صندلی خالی» آمریکا به خاطر این که تصمیمات این کشور از هر چیزی متاثر می شود، پایدار نمی ماند.

ازوله که قرار است روز دوشنبه رسما برای تصدی سمت مدیرکلی سوگند یاد کند افزود: تصمیم ترامپ برای خروج از یونسکو تعجب برانگیز نبود زیرا این کشور با توجه به سیاست های ترامپ سیاست «اول آمریکا» را در پیش گرفته است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
یونسکو
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است