ترامپ از افتخار سخنرانی در پارلمان انگلیس محروم شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۷    ۱۳۹۶/۸/۲۱ کد خبر: 141381 منبع: پرینت

رییس مجلس عوام انگلیس اعلام کرد که به رییس جمهور آمریکا اجازه ایراد سخنرانی در پارلمان انگلیس داده نشده است.

به گزارش اسپوتنیک، «جان برکو» رییس مجلس عوام انگلیس اعلام کرد که به «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا اجازه ایراد سخنرانی در مجالس عوام و اعیان پارلمان انگلیس داده نشده است؛ افتخاری که «باراک اوباما» سلف ترامپ از آن بهره مند شده بود.

در پی دعوت نخست وزیر انگلیس از دونالد ترامپ برای دیدار از این کشور اروپایی و دیدار با مقام های عالی انگلیس، بسیاری از مقام های بلندپایه این کشور از جمله شخص ملکه به صراحت این پیشنهاد دیدار را رد کردند و اخیرا پارلمان انگلیس نیز به جمع مخالفان دیدار احتمالی رییس جمهور نامحبوب آمریکا پیوسته است.

بنا به گزارش روزنامه ایندپندنت، جان بارکو تاکید کرد که ترامپ شایسته دریافت افتخار سخنرانی برای اعضای مجالس عوام و اعیان در پارلمان تاریخی وست مینستر نیست.

بارکو در اینباره گفت: «ایراد سخنرانی در برابر اعضای پارلمان انگلیس یک حق خودبخودی نیست؛ بلکه یک افتخار است».

این سیاستمدار برجسته انگلیسی در ادامه گفت: «به نظر من، او [ترامپ] به کسب این افتخار نائل نشده است».

این قانونگذار محافظه کار پارلمان انگلیس ضمن اشاره تلویحی به دعوت ترزا می از رییس جمهور نامحبوب آمریکا گفت که دعوت برای ایراد سخنرانی در مجالس عوام و اعیان پارلمان انگلیس یک شی تزیینی نیست که از سوی نخست وزیر وقت به افراد اعطا شود.

ایندپندنت به نقل از بارکو نوشت که دعوت از افراد برای ایراد سخنرانی در پارلمان «حق ویژه ای برای دولت نیست- بلکه موضوعی مرتبط به روسای 2 مجلس عوام و اعیان است».

با آنکه هنوز تاریخ دقیق دیدار ترامپ از انگلیس اعلام نشده است، کاخ سفید به طور مکرر تاکید می کند که این سفر انجام خواهد شد؛ هرچند که امکان دیدار رییس جمهور آمریکا با ملکه انگلیس همچنان منشا گمانه زنی ها است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
انگلیس
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است