تظاهرات در فرانسه علیه برگزاری نماز جمعه در خیابان
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۷    ۱۳۹۶/۸/۲۱ کد خبر: 141391 منبع: پرینت

مسلمانان فرانسه به رغم تظاهرات مخالفان برگزاری نماز جمعه به دعوت شهردار راستگرای شهر کلیشی در شمال فرانسه، به این فریضه دینی عمل کردند.
تظاهرات در فرانسه علیه برگزاری نماز جمعه در خیابان

به گزارش افکارنیوز، مسلمانان فرانسوی، به رغم تظاهرات مخالفان برگزاری نماز جمعه به دعوت شهردار راستگرای شهر کلیشی در شمال فرانسه، به این فریضه دینی عمل کردند.

شهرداران فرانسوی روز جمعه در شهر کلیشی واقع در استان او - دو - سن علیه برگزاری نماز جمعه در خیابان‌ها تظاهرات کردند.

این تظاهرات به درخواست رِمی موزو شهردار شهر کلیشی از حزب راستگرای «جمهوریخواهان» و با هدف جلوگیری از برگزاری نماز جمعه در این شهر برگزار شد.

کلیشی در جمع تظاهر کنندگان که شعار ملی فرانسه را سر داده بودند، گفت: وزارت کشور به وظایفش عمل نمی‌کند و من باید ضامن حفظ آرامش و آزادی مردم در شهرم باشم. جمهوری (فرانسه) تحقیر شده و من مطمئن هستم که در آینده این طور نخواهد شد.

شهردار کلیشی در ادامه خاطر نشان کرد که اگر لازم باشد در هفته‌های بعد نیز به برگزاری تظاهرات مبادرت خواهم کرد. من صاحبان شرکت‌ها را نیز بسیج کرده ام تا با ایجاد گروهی بزرگ (به دولت مردان) بگوییم، ببینید چه تصویری از جمهوری فرانسه ارایه کرده اید.

یکی از نمازگزاران نیز تظاهرکنندگان مخالف نماز جمعه در خیابان را عامل تفرقه بین مردم معرفی کرد. وی گفت: آنها می‌خواهند بین مردم تفرقه بیندازند تا ما در خیابان‌ها انگشت نمای سایرین باشیم. من سلفی و افراط گرا نیستم. ما طرفدار اسلام در فرانسه هستیم.

پولیس با قرار گرفتن بین نمازگزاران و تظاهرکنندگان، مانع درگیری شد.

نمازگزار معترض گفت: شهردار می‌خواهد به برگزاری نماز جمعه در خیابان پایان بدهد. ما تا آغاز گفتگو و تا اختصاص محلی مشخص برای برگزاری نماز، به این اقدام (برگزاری نماز در خیابان) ادامه خواهیم داد.

به رغم برگزاری تظاهرات، مسلمانان فرانسوی نماز جمعه را در برابر خبرنگاران در خیابان برگزار کردند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
فرانسه
تظاهرات
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است