روسای سابق اطلاعاتی آمریکا به ترامپ حمله کردند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۹    ۱۳۹۶/۸/۲۲ کد خبر: 141436 منبع: پرینت

روسای سابق نهادهای اطلاعاتی آمریکا پس از انتقاد دونالد ترامپ از آنها، انتقادات تندی را متوجه رییس جمهوری امریکا کردند.

به گزارش از سی.ان.ان، جیمز کلاپر مدیر سابق آژانس اطلاعات ملی آمریکا گفت اینکه ترامپ مداخله روسیه در انتخابات سال گذشته را کم اهمیت جلوه می دهد، برای امنیت ملی آمریکا خطرناک است و به کشورهایی مثل روسیه و چین اجازه می دهد با رییس جمهوری «بازی کنند.»

جان برنان مدیر سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) هم گفت که ترامپ به ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه اجازه می دهد تا از پذیرفتن مسوولیت تلاش های روسیه برای مختل کردن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا طفره برود.

کلاپر که همراه با برنان با سی.ان.ان گفتگو می کرد، اظهار داشت: تهدید روسیه آشکار و روشن است. به نظر من، تهدید را به گونه دیگری جلوه دادن، خطری برای این کشور (آمریکا) است.

کلاپر که به عنوان تحلیلگر در شبکه سی.ان.ان کار می کند، گفت: به نظر من، چینی ها و روس ها فکر می کنند که می توانند با ترامپ بازی کنند.

برنان هم گفت که ترامپ در واقع راه فراری به پوتین داده و این اجازه را به کشورهای دیگر می دهد تا رییس جمهوری آمریکا را دور بزنند. وی مدعی شد که احتمالا ترامپ «بنا به دلایلی» از سوی پوتین احساس «تهدید» می کند.

ترامپ روز یکشنبه در کنفرانسی خبری در هانوی در ویتنام سعی کرد تا اظهاراتی را که یک روز قبل درباره پوتین گفته بود، تصحیح کند. به نوشته سی.ان.ان، ترامپ چنین جلوه داده بود که پوتین در تکذیب دخالت روسیه در انتخابات آمریکا صادقانه بوده است.

اما ترامپ بعدا گفت که وی اظهارات پوتین را قبول نکرده است.
ترامپ اظهار داشت: به نظر من، او احساس می کند که روسیه در انتخابات دخالت نکرد. در مورد اینکه من این را باور کرده ام یا نه، باید بگویم که من به آژانس های خودمان اعتماد دارم.

ترامپ روز یکشنبه کلاپر، برنان و جیمز کومی مدیر اف.بی.آی را «مزدوران سیاسی» خواند. جامعه اطلاعاتی در ماه ژانویه گزارش از ازریابی طبقه بندی نشده خود را منتشر کرد و مدعی شد که پوتین دستور دخالت در انتخابات را داده بود تا به کاندیداتوری هیلاری کلینتون لطمه بزند و موقعیت ترامپ را تقویت کند.

برنان گفت: منظور ترامپ از مزدوران سیاسی ما بودیم زیرا او سعی داشت مشروعیت ارزیابی جامعه اطلاعاتی را زیر سوال ببرد.
او گفت که انتقاد ترامپ را افتخاری برای خود می داند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امنریکا
ترامپ
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است