اتفاق تحریک لوی‌ افغانستان برگزار شد (عکس)
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۳۹    ۱۳۹۶/۸/۲۲ کد خبر: 141463 منبع: پرینت

توهم "لوی افغانستان" در سایه درماندگی و وابستگی بقای دولت و ثبات سیاسی به خیرات و کمک امریکا و غرب.

وزارت سرحدات و قبایل افغانستان و گروه دیگر به نام "اتفاق تحریک لوی‌ افغانستان"، روز یکشنبه 21 عقرب 96 در کابل نشستی را در عنوان "دیورند نامنلی کرخه"(دیورند مرز قبول ناشده) برگزار کردند.

مسوولین این وزارت و شماری از مدعیان "لوی افغانستان" در تحلیل ها و دیدگاه های خود دسترسی افغانستان به نیمی از پاکستان را در واقع به عنوان خاک های از دست رفته و مربوط به افغانستان امری حتمی و عملی تلقی و ارزیابی کردند.

آنها در این نشست نقشه لوی افغانستان را در مقابل دید مخاطبان آویختند و فرصت را برای دسترسی به لوی افغانستان بیشتر از هر زمان دیگر مساعد خواندند.


لوی افغانستان دیورند وزارت سرحدات و قبایلاندیشمند

این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
لوی افغانستان
دیورند
وزارت سرحدات و قبایل
نظرات بینندگان:

>>>   ما پاکستان را قبول نداریم، دیورند خو از ما بود و هست و اګر هزاران سال هم بګذرد بالاخره روزی میرسد کی ساحه نفوذ دولت افغانستان خواهد بود. انشاءالله

>>>   کجاست نیم دیگر بلوچ ها؟
تنها بلوچ های پاکستان را شامل نقشه ساختی و بلوچ های ایران یادت رفت.
کجاست نیم دیگر تاجک ها و ازبک ها و ترکمن ها؟
نی که دریای آمو را منحیث سرحد افغانستان قبول میکنی، اما خط دیورند را نی.
یا افغانستان به شکل فعلی اش که مورد قبول جامعه بین المللی و همه اقوام داخل آن به شمول تاجکان و ازبکان و هزاره ها و ترکمن ها و بلوچ ها و نورستانی ها و ایماق و غیره اقوام آن است و تنها مورد قبول قوم پشتون نیست، مورد قبول باید واقع شود و یا این که تجزیه شده ، تاجک اش با تاجکستان یکجا میشود و ازبک اش با ازبکستان و ترکمن اش با ترکمنستان و بلوچ های هرسه کشور ، کشور بلوچستان را تشکیل میکنند و هزار ها نیز در مرکز هزاره ستان را تشکیل میدهند.
اگر شما در فکر این هستید که از بندر کراچی تا دریای آمو، همه متعلق به پشتون ها است و دیگران اقوام رجه دو هستند، مثلی که امروز در ایران به اقوام دیگر به چنین چشمی می بینند، فکر میکنم که این یک آرمانی است که همراه کفن یکجا پیچانده شده و همراه جنازه شما به خاک سپرده خواهد شد. انا لله و انا الیه راجعون.

>>>   من پاکستانی های کی رفیق من استند‌می گویند ما پشتون افغانی نیستم. پا کستانی استیم. خط دیورند را قبول دارند. شما از خط او طرف در ک.تان چوپ می زند.دعوا دیورند دارید ‌من لغمانی استم. پاکستان دیاوار بلند کند. ما کار نداریم. کشور ما ارام شود.. بعد پیشمان می شوید

>>>   لیوال،یون و امثالهم مدرکی عایداتی خوبی برایشان انتخاب نموده اند. در افغانستان جوی خون جریان دارد شبکه های استخبارات کشورهای منطقه بخصوص پاکستان در خانه خانه ،قریه قریه افغانستان جال ساخته اند و تمام روز از مردم فقیر و بیچاره قربانی میگیرند. داعش نیز مانند طالبهای مزدور به قتل و قتال مردم بی مثال هستند و نیز دامنه های جنگ مذهبی را در افغانستان وسعت می بخشند. افغانستان تا گلون در فساد غرق است رفقها و دوستان آقای لیوال و یون مانند زاخیلوال، فاروق وردگ،هده وال،کامه وال و غیره عناصر پلید از زون مشرقی دارای افغانستان را به تاراج برند. افغانستان قدرت تولید حتی گوگرد و تکمه را نیز ندارند به هزارها مشکل دیگر................. این جنایتکاران و مرتجعین تحت نام افغانستان لوی افغانستان میخواهند او بی منطق و بی عقل کدام افغانستان بزرگ یکبار به گریبان خودت نظر بی انداز به حیثیت جهانی کشورت نظر کن که بنام قاچاقبر مواد مخدر و مفسد درجه اول جهان هستی و در جهل و نادانی نیز مقام اول را درجهان داری چطور وجدان شما به شما اجازه میدهد که از این طریق و از این ادرس که همه مردم هدف تانرا میدانند یک مشکل بزرگ دیگری را برای افغانستان ایجاد مینماید. اومتعصبین و مرتجعین و وطنفروشان دیگر رسوایی به همین مقدار است.اگر تو انسان هستی و انسانیت را میدانی برخیز و طالبان که مثل شما فکر میکنند از اسارت آی ایس ای و پنجاب و انگلیس نجات دهید بی عقلی نیز از خود حد و حدودی دارد.
بااحترام
چرخی

>>>   درسه السوالی قندهار حتی نام مکتب وجود ندارد زابل ارزگان نورستان بد تر ازان اما معین جوانان اقوام وقبایل رفته کمپ مهاجرین پاکستانی درخوست برایشان گفته است:
هرچند جوانان شماباشند ما درکابل برای شان لیلیه اعاشه 24 ساعته ودرسخانه تهیه میکنیم
ر

>>>   بسیار عالی
همه اشتراک کنندگان یک طرح واضح تدوین و تسلیم سورای امنیت ملل متحد کنند و خاطر نشان کنند که اگر طرح شان پذیرفته نه شد قدم بعدی حمله بر پاکستان خواهد بود.
مردم ساکن آنطرف دیورند هم باید تا عمق 300 کیلومتری ساحه را ترک کنند که زیر پا نشوند.
وزیر سرحدات پیش و تمام ولایات سرحدی در عقبش
مارش به طرف گوشه دیگر لوی افغانستان.

>>>   به حلوا حلوا گفتن دهن شرین نمیشود پشتون های پاکستان اصلا با شما نه تنها که هم نظر نیستند بلکه دفاع از پاکستان را در مقابل شما رسما اعلان کرده اند چنانیکه در جنگ سرحد تورخم پشتون های پاکستان واضح این مطلب را گفتند پشتون ها در داخل کشور ما نه تنها که اکثریت نیستند و اقلیت هستند با جعل وتذویر و خیانت وجنایت قدرت دولت را از زمان عبدارحمن خان تا امروز بدست گرفته اند واکنون که مسله انتخابات در گرفتن قدرت دولت مطرحه است بازهم نیرنگی بازی و عوام فریبی را در پیش گرفته اند دیگر انزمان گذشته دوباره تکرا شدنی نیست مطمین باشید.

>>>   میگه دیوانه را ده عروسی نمی ماندن او شله بود که همرای عروس یک عکس میگیرم .
حالا که پاکستان جنوب افغانستان فعلی را گرفته پول . حکم و فتوای شان میچله اینها نیم پاکستان را میخواهند و در جیب شان پاسپورت و کلدار پاکستانی فقط یکتعداد را خر ساختن است بس

>>>   هر روز صد راکت بالای کنر وننگرهار میزند برای السوالی های سرحدی تذکره پاکستانی توزیع میکند اینها نشسته اند ونیم خاک پاکستان را دعوا دارند !!!
پاکستان ده ها نوع راکت وبم دارد افغانستان را صرف باسلاح ریش میتواند اشغال کند فقط چند ریش مصنوعی از دم اسپ یا موی خرس کافی است که همه مردم تسلیم آی اس آی شوند
ر

>>>   همه اين چهره هاي خبيث اجيران بيگانه ها هستند، غروال خودش يك غر است، اين أفكار مورد قبول افغان ها و پاكستاني ها نيست، و جهان هم همين نقشه فعلي را به رسميت شناخته است، تنها يكعده فاسد كه ميخواهند بيغيرتي اجداد شانرا پنهان نمايند صداي پشتونستان را سر ميدهند، مگر حبيب الله و أمان الله، غازي كور، ظاهر كل، داوود بي مغز، تركي نوكر، نجيب حرامي پشتون نبودند كه همين قرار داد ديورند و همين مرز فعلي را پذيرفتته بودند، و فعلاً چرا گلبدين و سياف پشتون نيستند؟ بگذاريد مردم را بخاطر چند كلدار هندي ازيت نكنيد، آفتاب به دو انگشت پت نميشود.

>>>   اتن باز های لافوک دیورند نه منو
اینها یک قوم عقده ئی، جاهل، عقب مانده، بی منطق، و شرور هستند که اکثراً قدرت های خارجی از آن استفاده های ابزاری کرده اند۰  خداوند آنها را اصلاح کنند که بقیه هموطنان ما بیغم شوند۰
دیورند را تِر نیکه ات وقت فروخته و تمام مناسبات رسمی بین المللی آنرا به رسمیت شناخته۰ برو زیاد لاف نزن۰

>>>   یک تنگه جای خود را درست نگهداری کرده نمیتوانند تمام شان لاف و غالمغال را انداخته اند که ما دیورند را قبول نداریم. تو اینطرف را چه خوب ساختی که حالا غم آنطرف را میخوری؟ برخیز بیدار شو از این خواب و رویا که خرابی نکنی.

>>>   اگر پشتون های پاکستان خبر شوند میفهمید که چوب را در کجای تان میزنند۰ بروید لوده ها وقت این گپ های مثل دیورند نه منو و امثال آن تیر شده۰

>>>   وزارت سرحدات چرا از حملات توپی پاکستان کدام اعتراض ندارد

>>>   « لو» در « لوى» « لوده گى » « لساده لوحى» « پلو» « چلو» درج است.
* "لو" فرهنگ فارسی (حرف ربط) [گرفته شده عربی]: لَو ولو ٬اما و قديمى اگر معنى مى داد. نمونه: قرض را بپرداز ولو شکايت مى کنم
* "لو" با پيشوند. پلو و چلو و خيال پلو و چلو
*لو (اسم فارسی. ترکی) مرد سبک و بی‌وقار.لوده
* لو و لو دادن فارسى قديمى. اکنون فارسى عامیانه] لوده يعنى راز کسى راافشا کردن [عامیانه]، مجاز را مفت از دست دادن.
* از دست رفتن . لو داده شدن
* "لو" رسوا٬ فاش و افشا

>>>   افسوس صد افسوس است به حال شما که هنوزهم به فکر دیورند هستید ،در اداره افغانستان ضعیف و ناتوان وبیچاره هستید باز به فکر خواب طلایی ، ازاین خواب زمستانی بیدار شوید تا باشد خون وطن پرستی در وجود. تان پیدا شود .
عبدالله ریحان

>>>   اگر این لافوک ها توانایی دارند در ولایات مثل خوست هلمند پکتیا و ننگرهار پول کلدار را ممنوع و پوا افغانستان را رایج کنند.

>>>   بودجه باید بیشتر از 50 فیصد مصرف شود.
یک راه مصرف همین است.
چند بوجی کاه خریدن و به این موجودات خوراندن.
اگر اشتباه نکنم یکی اش لایق است.
....ترین موجود روی زمین.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است