دولت غنى مشروعيت قانونى برای برکناری نور را ندارد
 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۵۴    ۱۳۹۶/۸/۲۲ کد خبر: 141486 منبع: پرینت

ارگ تصميم به بركنارى عطامحمد نور را در شرايطى مى گيرد كه فكر مى كند بدون برداشتن او از مزار و از اين طريق فلج سازى پايگاه هاى اجتماعى مقاومت در شمال، امكان مهندسى و مديريت انتخابات و برنده اعلام داشتن كانديد واجد راى هاى گوسفندى، با چالش جدى مواجه خواهد شد و بحران انتخاباتى برآمده از صندوق هاى تقلب، كشور را به سوى وضعيت متفاوتى از گذشته خواهد راند.

اما سياستگزاران قومگرا در ارگ متوجه اين نكته نيستند كه دولت غنى مشروعيت قانونى و حقوقى ندارد بلكه محصول توافق و قرارداد دو تيم انتخاباتى است. براساس روح و ماهيت توافقنامه سياسى، شركاى دولت وحدت ملى مجاز به بهره گيرى يكجانبه از قانون اساسى براى حذف يا محدودسازى حضور ديگرى در قدرت نيستند. از اينرو در صورتى كه غنى و تيم او فارغ از قلمرو منطق توافقنامه سياسى دست به اقدام عليه عطامحمد نور مى زند، نور و جمعيت و موتلفين شان منطقا حق كاربست تمامى ظرفيت هاى خويش جهت مقابله با سياست هاى دولتى كه فاقد مبناى حقوقى است را دارند.

پیمان


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عطامحمد نور
غنی
والی بلخ
نظرات بینندگان:

>>>   اگر امریکا برطرفی عطا نور را به مفاد سیاست خود در افغانستان بداند، او را مانند دوستم فراری و تبعید می کند، تا ازین بلندپروازی خود مانند دوستم توبه نکند، حتی اجازۀ نشست طیاره او را نمیدهند. برادران اگر تا حال در خواب خرگوش هستید، بیدار شوید. نه غنی و نه عبدالله صلاحیت این کشور را دارد، بلکه تصمیم گیر امریکاست. طوری که برای تان حکومت دوسره تیار کرد.

>>>   گروه شر و فساد همیشه مردم می‌ترسانند که اگر ما نباشیم شما را گرگ میخورد . لطفاً بگویید در همین بیست سال که در قدرت بودند چی کردند . بعد از شما هم از این بدتر نخواهد شد. بس است همه خود را میلیونر کردیم بروید دنبال پول و تجارت تان. بگذارید کسی بیاید که به ملت خدمت کند. غلامرضا.

>>>   اغای پیمان همراهان معلم عطا عبارت از چند لنده غر هستند و بس
ما همه تاجکان را بدنام نسازید خواهش میکنم
جاوید فروتن

>>>   خداوند بقدرت خويش مردم مظلوم ما را از شر اين حكومت مزدور و تمام زورگويان أجير رهائي بخشد، و ما را قدرت دهد كه خود ما زعيم مسلمان براي خود تعين نموده و تقدير خود را بدست گيريم.

>>>   خلیفه نا پیمان این سفسطه را از اعماق معده خود برون آوردید کمی شرم نمایندگی از لنگر انسان میکند ، افراد مثل خودت در خواب و خیال زندگی میکند .
به نظر تو رئیس جمهور مولی است یا چطور .

>>>   ممکن او دیگر از شبکه خارج شده باشد. و دیگر بکار نرود.باز معاش دهنده حق دارد معاشخور را برطرف کند.بادار بزرگ اش خوب میداند که چه کار کند. تعینات خو در کابل نمیشود بلکه تنها از نام کابل مکتوب نوشته میشود.خواب خرگوش هستید و هنوز هم به جان هم افتاده اید.

>>>   چند لندغر گلبودینی این حرف ها را جور میکند. چیز استاد عطا را کسی دست زده نمی تواند. همه اقوام تاجیک، ازبک، هزاره پشت سر سپه سالار پر افتخار افغانستان یعنی عطا محمد نور است. هرچند تبلیغات تفاق قومی را گلو و پیروان مریضش به راه می اندازد اما در انتحا روی سیاه می شوند.

>>>   برادر کدام قانون دولت مشرویط دارد که این ندارد وزیر خارجه را بر کنار کرد او دوبار به وظیفه حاضر است به حرف های غنی نه وزیر ها اهمیت میدهد ونه پارلا مان فقد قانون غنی به مردم بیچاره است وبس
خداون همه شان را به جهنم ببرد

>>>   دل شیر راهم که در قفس سینه موشش بیندازی کلمرغک آنطرف ها چپ هم دیده نمیتواند۰ اگر میتوانست حالا داستان ختم بود۰

>>>   عطا دوستم نیست، این را امریکا میداند

>>>   دولت را بگزار حتی وزیر دولت هم میتواند این معلمک را برکنار کند

>>>   ۵۰٪ حکومت است۰ آنش را هم غم کرده نمیتوانند، نه رئیس مشرش و نه هم وزیرک کشرش۰

>>>   آقای پیمان
اینکه از جمله چمچه های معلم عطا هستی باش
لیکن با چنین نوشته مضحک و غیر معقول، عقل و منطق خود را زیر سوال نبر
بخاطریکه ریس جمهوری که صلاحیت عزل و تقرر یک والی را نداشته باشد ریس جمهور نیست شاید کدام چیز دیگر باشد
سیدعبدالغفور


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است