غنی، با دادن آمار و ارقام مخاطب اش را فریب می دهد
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۰۸    ۱۳۹۶/۸/۲۳ کد خبر: 141525 منبع: پرینت

ترفند فریب رییس جمهور غنی

داكتر اشرف غني در سخنان خود از آمار و ارقام زياد استفاده مي كند؛ افراد اندكي از اين مهارت برخوردار اند.

دوران انتخابات و مدتي پيش از آن كه تازه با ايشان آشنا و همكار شده بودم، وقتي مي ديدم در خلال سخنان خود آمار و ارقام ارایه مي كند، برايم بسيار جالب بود و تصور مي كردم ايشان با داشتن معلومات دقيق آماري، اشراف كامل بر موضوعات و مسایل دارد.

ديري نپاييد كه راز استفاده از زبان آمار و ارقام توسط داكتر اشرف غني برايم روشن شد و آن زماني بود كه بارها آمار و ارقام به كار رفته در سخن ايشان را در نشست قبلي يادداشت و با آمار و ارقام به كار رفته در نشست بعدي در خصوص همان موضوع مقايسه كردم؛ با كمال تعجب متوجه شدم كه در برخي موارد هر دو رقم، تفاوت فاحشي دارند.

آنگاه فهميدم كه وي در اغلب با اين ترفند درصدد تسخير ذهن و روان مخاطب است و مي خواهد نشان دهد كه از همه چيز و همه كس به گونه دقيق خبر و آمار دارد.


یکی از مشاوران پیشین رییس جمهور غنی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمار و ارقام
رییس جمهور
ترفند فریب
نظرات بینندگان:

>>>   هموطنان عزیز:
ازفرمایشات مشاور پیشین رئیس جمهور خبرشوید:
1-تاوقتیکه موترزره، بادیگاردهای پلنگی، مسدودکردن جاده ها، درصدرمجلس نشستن وبرمردم فخرفروشی کردن، پسرودختروخسربره ها رابه کشورهای خارجی اعزام کردن وبه مناصب دولتی مقررکردن وبه فقرا وبیچارگان امرونهی کردن برایش میسربود، رئیس جمهورآدم خوب بود وحتی نزدخانمش هم اورا بدون جلالتمات بزبان نمی آورد.
2-معاش های بادآورده ومصارف بی معنا در دفاتروگرفتن ده هاامتیاز دیگراز رئیس جمهوربسیارمزه دار بودوکام وزبانش راشیرین کرده بود، رئیس جمهور خوب ادم بود،اماحالا که طفیلی جامعه شده است رئیس جمهور آدم بدشد.
3-اگرخدا رئیس جمهور راتوفیق داد وهرکدام این مفتخوران رابجرم فسادپیشگی به عدالت معرفی کند آنوقت حتی نواسه های رئیس جمهور هم آدمهای خوب خواهد شد.
جناب مشاور مخلوع اگر راست میگویی چرا درمسند مشاوریت این نقایص رابرجسته نکردی که امروز بیادت آمده است؟ تاسف برشما، من مطمئنم اگردوباره شما رابحیث سکرترمشاوریت برگزیند فورارئیس جمهور آدم خوب خواهد شدو شمادر نزدهمسایه های تان هم ازایشان تمجید خواهید کرد.
لطفاخود رابیشتر مسخره نکنید. سکوت به خیر شمااست.
هموطن شما ازکابل

>>>   بنابرین غنی را بعد از این بنام "فریبکار دوم" جهان یاد کنید!!!

>>>   مشکل از غنی نیست.
مشکل از ژورنالیستان و مطبوعات است که باید این ارقام را بررسی و تحلیل کنند و از غنی سند گفته هایش را درخواست کنند.
تا این ملت احمق است یا کرزی یا ااحمدزی یا کل یا کور بر گرده اش سوار میشود.

>>>   اقای ریس جمهور غنی احمدزی در فریبکاری و عوام فریبی و قومگرایی متفکر چه که سر متفکر جهان است هر سخن و وعده های دادگی اش یکی هم واقعی نبوده و همه همه اش اغوا و دروغ عوام فریبی و قومگرایی در لابرلای سخنانش بوده با هیچکس و هیچ فردی راست نبوده و راست سخن نگفته و در حمایت قوم و قبیل خود و حمایت از دو چاپلوس روباه صفت حنیف اتمر و معصوم استانکزی در طول بیشتر از سه سال زمام داری اش بوده و اوردن گلبدین جاسوس ای اس ای و قصاب کابل ر که مانند خودش قومگرای معتصب است نه از روی اخلاص و ارامش در کشور بوده بلکه بخاطریکه گلبدین از قوم غلجایی هم کیش ریس جمهور است انرا با دادن امتیازات بیشما داخل شهر کابل کرده تا گلبدین در همکاری با غنی احمدزی رقیبان سیاسی شانرا بدنام و از پست های کلان دولتی کنار سازند و تا فعلا همین کار از طریق ریاست جموهوری غنی احمدزی به پیش برده میشود .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است