خلیلی: تحقیر شیعه را هرگز قبول نمی کنم
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۵۶    ۱۳۹۶/۸/۲۳ کد خبر: 141541 منبع: پرینت

هرگز تحقیر هزاره و شیعه را از هیچ آدرسی قبول ندارم و در برابر آن می ایستم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، محمدکریم خلیلی، رهبر حزب وحدت اسلامی در سفر به ولسوالی کیتی ولایت دایکندی در جمع استقبال مردمی گفت: از بزرگان، رهبران و شخصیت های سیاسی و فکری می خواهم که در برابر تهدیدهای بیرونی برای حفظ وحدت همه اقوام بکوشند.

خلیلی بیان کرده است که وحدت همه اقوام باید براساس احترام متقابل باشد و تحقیر مردم را به نام هزاره و شیعه هرگز و از هیچ آدرسی قبول نداریم و در برابر آن می ایستیم.

رییس شورای صلح با بیان اهمیت بیزاری از نفرت افکنی اظهار کرده است که در همه عرصه ها نیاز به وحدت و همدلی مردم است و ما مردم شیعه و هزاره بیش تر از هر قوم و هر مذهب دیگری برای وحدت و همدلی با اقوام و مذاهب باید بکوشیم چراکه در سایه وحدت است که به جایگاه واقعی خود می رسیم نه سایه تنش.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
خلیلی
شیعه
نظرات بینندگان:

>>>   منتظر طالب و داعش باش خليلي ، بسيار نزديك هستند باز ميبنيم كه چطور از هزاره و شيعه دفاع ميكنيد، همه رهبران چپاولگر جهادي فرار ميكنند و درد و مرگ را به عوام ميگذاريد.

>>>   زنده باد خلیلی با این فکر وحدت ما افغانها!
زمری از خوست

>>>   خلیلی صاحب از بس که با اوغان زد و بند کرده رگ خواب خود و قومای خوده متوجه شده و فهمیده که چقدر خوش باور هستند. حالی آمده میخواهد که در جان آنها بزند اما غافل از این شده که اکثریت قومایش هم دیگر آن قومای قرن های گذشته نیست .فقط یکتعداد کم کودن ها و کاسه لیسانش برایش نعره تکبیر سر میدهند.
اما جناب خلیلی صاحب ! یک کمی به فکر آخرت هم باش اگر ازدست تان خدمت به این مردم مظلوم می براید دریغ مکن در غیر آن خود را کنار بکش تا یک دلسوز به مردم و وطن رهبری این جماعت بیچاره ای تاریخ را به عهده بگیرد و تمامی اقوام به شمول اوغانها از این رنج و مصیبت رهایی یابند چون این شما و امثال شما معامله گران بزدل است که باعث شدید تا ظلم پیشه گان به همه ای اقوام مملکت ستم نمایند .
عثمان

>>>   اینه مدافع شیعه ها وهزاره ها خی ناحق دعوای خدمت تمام افغانستان راداری وآیا حزب توبغیر ازهزاره ها درکدام ولایت دیگر هم اعضاء دارد یاملک همین یک قوم هستی ؟

>>>   8 حزب شیعه وجود داشت و نصر با 7 تای آن مشکل داشت.
تا اینکه ارباب آن 8 تا را در ماشین وحدت پرس کرد و یک حزب بیرون شد به نام وحدت اسلامی در راس مزاری(نصر)
همه دیدیم که چه شد تا اینجا که فعلن باز احزاب شیعه و هزاره
شاید حسابش بیشتر از 8 باشد.
چیزیکه من میخواهم بگویم این است که تعریف وحدت چی است و چه وقت ملی میشود؟
تفاوت وحدت با پرس چی است؟
وحدت اقوام وحدت احزاب و وحدت افراد چه مفهومی را میرساند؟

>>>   سلام دوستان = زنده سلامت باشی جناب استاد خلیلی به امان خداوید برزک باشد « ج ع ف ی »

>>>   هموطنان عزیز:
آقای خلیلی برای اثبات این هشدارهای بی معنایش به این سوالات پاسخ دهد تامردم بداندکه خلیلی داعیه دارشیعیان است:
1-آقای شیخ آصف محسنی، آقای محمداکبری، آقای مرتضوی، آقای جاوید وغیره که که ازعلماو بزرگان محترم شیعیان ودارای جایگاه بهتر ازخلیلی هستند چرا منحیث یک بزرگ شیعیان هیچ ارتباطی باآنان ندارد؟
2-قوم سید(سادات) وقزلباش ها که کتله بزرگی ازشیعه ها راتشکیل میدهندو مورداحترام خاص وعام نیزهستند،آقای خلیلی چراهرروزبه هزاره های اجیرشده اش دستور دشمنی باآنها رامیدهد؟
3-خلیلی چرا تنها خود را منسوب به هزاره شیعه میداند وشیعه های سایر اقوام را هرگز برسمیت نمیشناسدو دشمن هزاره میداند؟
4-خلیلی که خود را طلایه دار وحدت ملی معرفی میکند، چرا مجالس عوام فریبی خود را در ولایت دایکندی دایر میکندو در ولایات قندهار، ننگرهار، هرات وپکتیا و غور و بدخشان وسایرجاها برگزار نمیکند؟
5-خلیلی که چهره معصومانه تر از معصومین الهی را بخود گرفته چرا زمینها غصب شده ملت را در دامنه های کوه قورغ به ملت باز نمیگرداند؟ لیلامی فروشی اینقدر منفعت ندارد که چنین ساحه بزرگ را خریداری کند.
6-خلیلی که ادعای تحقیر به شیعه را مطرح کرده است، آیا امتیازها و دالر های بادآورده دولت که به هزاره هاحاتم بخشی شده است را تحقیربه هزاره ها میداند؟
7-نخیر خلیلی خواب معاون شدن رئیس جمهوری را دیده است، حالا که پای این دولت به پله آخررسیده است و نواسه های خلیلی هم بزرگ شده و بدون منصب مانده ا ست آرزوی نشستن به کرسی معاون رئیس جمهور را در سر می پروراند.
آقای خلیلی: موتر زرهی شما هر زمانیکه از پل سوخته میدان معتادان به جاده پلچرخی و خیرخانه استقبال شد باز دعوای وحدت ملی کنید. متوجه باشید که وحدت ملی تنهادر دشت برچی و در بین چندتا هزاره ساده لوح تامین نمیشود.
هموطن شماازکابل

>>>   حرف حق تلخ هست &
هموطن از كابل زيبا


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است