دختران غوری برق می خواهند
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۲    ۱۳۹۶/۸/۲۵ کد خبر: 141658 منبع: پرینت

دختران غوری برق می خواهند تا در نور آن درس بخوانند، داکتران غور برای تداوی مریضان خود نیاز به روشنایی دارند، دهقان های غوری سرک می خواهند تا محصولات خود را به بازار برسانند و زنان غور برای فرزندان خود مکتب و کلینیک می خواهند. در یک کلمه، غور توسعه می خواهد.

در مملکت 30 میلیونی که در یک و نیم دهه گذشته بیشتر از 160 میلیارد دالر به آن سرازیر شده است، این خواست زیادی نیست. سرک هرات-غور و بند برق پوزه لیچ ولایت غور سال ها است فقط در حد وعده انتخاباتی باقی مانده و مردم این ولایت بعد از گذشت سال ها هنوز هم روزهای مشقت باری را سپری می کنند.

پنج روز از اعتراضات بر حق مردم غور در زیر باران و سرمای شدید می گذرد. حکومت باید هرچه زودتر با محترم شمردن حق اعتراض شهروندان کشور، به صدای هزاران شهروند غوری ما توجه نموده و پروژه هایی که برای مردم این خطه باستانی وعده کرده است، بدون معطلي اجرایی کند. از همه عدالتخواهان نیز می خواهم با این فریاد دادخواهي همنوا شوند.

ناهید فرید


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
دختران غوری
برق
نظرات بینندگان:

>>>   ما همه غوری هستیم
غوریان عزیز
راه درستش این است که کمیته ولایتی به والی اخطار بدهد و چند روز فرصت اگ دولت توجه نکرد والی را جوالی بسازید و اداره ولایت را بدست بگیرید و هرچه عواید است مصرف معاشات کنید و خدمات را تا جای ممکن به گونه حشر مردمی انجام بدهید باخود بسازید و مکروب های گلبدین و طالب را بین خود راه ندهید و نشان دهید که خود استعداد اداره ولایت خود را دارید.
مگر نخوانده اید که کلدار کلزایی با لشکر امیر تیمور جنگید.
مگر در زمان طالب شما نبودید که پوز طالبان را به خاک مالیدید.مناسبات دولت و شهروند روی یک قرار داد است که که مواد اصلی این قرار داد عرضه خدمات دولتی یکسان به تمام شهروندان است.
یک غوری با یک بدخشی با یک کابلی با یک قندهاری با یک لغمانی و با شهروندان34 ولایت حقوق یکسان دارد.
این قبیله پرستان به قبایل آنطرف سرحد بیشتر رسیدگی میکنند تا به شهروندان خود تنگ آمد به جنگ آمد

>>>   چطور تا دیروز وقتی جنبش روشنایی برق برای مردم هزارجات می خواست همه ان را قوم گرایی حساب می کرد حالا چه شده که همه غوری شدند؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است