گرجستان موشک های ضدتانک از آمریکا می خرد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۹    ۱۳۹۶/۹/۱ کد خبر: 141923 منبع: پرینت

وزارت خارجه آمریکا، با تحویل موشک های ضدتانک 'جاولین' به ارزش کل 75 میلیون دالر به گرجستان موافقت کرد.

به گزارش پایگاه خبری 'آپسنی' گرجستان، اداره همکاری های دفاعی و امنیتی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: توافق نامه تحویل موشک های ضد تانک جاولین به گرجستان به تامین امنیت ملی خود آمریکا هم کمک می کند.

براساس این گزارش، دولت گرجستان از آمریکا درخواست خرید این موشک ها را کرده و نظامیان آمریکا همچنین آمادگی ارایه خدمات فنی و انتقال این تجهیزات نظامی را بر عهده دارند.

به گزارش وزارت دفاع آمریکا، تحویل این تجهیزات نظامی، به تقویت سیاست خارجی و امنیت ملی آمریکا از طریق تقویت امنیت گرجستان کمک می کند و این اقدام موجب تغییر تعادل قدرت نظامی در منطقه نمی شود.

در این حال وزارت دفاع گرجستان تصمیم وزارت خارجه آمریکا درباره تحویل موشک های ضد تانگ جاولین به گرجستان را نشانه روابط راهبردی و اعتماد متقابل بالای میان 2 کشور عنوان کرد.

'للا چیکووانی' معاون وزیر دفاع گرجستان گفت: موشک های ضد تانک جاولین جنبه دفاعی داشته و علیه هیچ کشوری استفاده نخواهد شد.

به گزارش آپسنی، موشک های ضدتانک جاولین را برای نخستین بار در ماه سپتامبر سال 2017 میلادی در جریان برگزاری تمرینات نظامی 'شریک شایسته' ناتو در گرجستان به این کشور منتقل کردند و جاولین یکی از موشک های قوی ضد تانک به شمار می رود و قادر به نابودسازی هر نوع ماشین های زره پوش و نیز وسایل نقلیه هوایی در ارتفاعات پایین تر است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
گرجستان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است