در نشست مخالفان سیاسی حکومت در قندهار
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۱    ۱۳۹۶/۹/۷ کد خبر: 142229 منبع: پرینت

طی چند روز آینده جنرال رازق فرمانده امنیه قندهار میزبان تعدادی از شخصیت های سیاسی و متنفذ قومی در قندهار خواهد بود.

یک منبع دولتی از قندهار با تماس تلفنی به خبرنگار افتخاری ما در کابل گزارش داد که جبهه اعضای خانواده کرزی و طرفداران وی به سرپرستی جنرال رازق میزبان این نشست خواهند بود.

در این نشست که اکثر مخالفان سیاسی حکومت حضور خواهند داشت، پیرامون آینده کشور و انتخابات و امنیت و مبارزه با داعش و طالبان بحث صورت می گیرد و به احتمال قوی تصامیم مهمی اتخاذ خواهد گردید.

در اين نشست امير اسماعيل خان، محمد يونس قانونى، عطا محمد نور، رحمت الله نبيل، رنگين دادفر سپنتا، امرالله صالح و شمارى از اعضاي مجلس نمايندگان دعوت شده اند.

(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
شایعات
قندهار
نظرات بینندگان:

>>>   ولی در مجلس کسانی دعوت شده اند که همیشه دورو ودررنګ خود کوت خورده اند - آزموده را آزمودن خطاست .
صحرایی

>>>   مانند مهمانی سفیر امارات نشود
عبدالرزاق یک قاچاقبر است ،یک ظابط کم سواد حالا راجع به سرنوشت افغانستان تصمیم میگیرد
یاشاید راجع به نحوه قاچاق در سال های بعد بحث صورت گیرد

>>>   موضوع عینو مینه کلان شده میرود

>>>   رئیس جمهور باید فورا این ظابط قاچاقبر رابرطرف سازد وبجایش یک جنرال مطیع حکومت مقرر نماید

>>>   اول اینکه چنین اتفاقی نخواهد افتاد زیرا این افرادواشخاص هیچ به هم پیوند نمیخورند. منافع شان در تضاد است .گیریم نشست صورت گرفت ایا افراد بی کفایت چون نبیل سپنتا دیگر برای مردم قابل قبول اند عبدارازق هم باید بداند که موصوف دیگر یکه تازو بی بدیل نیست . تمام این افرادمهره های سوخته اند چرا درکابل گرد هم جمع نمی شوندحالا در غم مردم قندهار خود را شریک میدانند همایون همایون ظاهر قدیر ایوبی لالی وافراد که در بالا تذکر یافته نه تصامیمی اتخاذ خواند نمودند و نه انرا عملی خواهند توانستند اینها صرف تشنه قدرت و گشنه پول اند مردم ووطن برای شان در جایگاه اخر هم قرار ندارد.

>>>   دو حالت وجود دارد؟
یا همه شان را بی اهمیت جلوه میدهند و یا این که اگر اهمیت داشته باشند، همه شان را توسط یک حمله انتحاری از بین میبرند.

>>>   هیچ چیزی هم نمیتوانید حاصل ان مثل ایتلاف دوستم عطا و محقق میشود

>>>   Mujahid
امید وارم
استر جنرال استاد عطا محمد نور
در مجلس کندهار شرکت نکند
چون همه کاره کرزی پدر شیطنت و دسیسه پدر معنوی جنرال کندهاری است
حرف های سال گذشته این جنرالک را نباید فراموش کرد
اینها بخاطر بدست آوردن هدف شان برادر خود را هم کشته اندو شاید هم این جنگک ها بین کرزی و غمی دسیسه ای علیه دیگران بخاطر بقا فاشیزم باشد
چون کرزی اتمر غنی گلبدین استانکزی ووووو
فرزندان فاشیزم صد کله و یک هدف دارند

>>>   Ariaie
ائتلاف ها و مخالفت ها!
از قندهار تا بلخ و هرات، ايا فاتحه حكومت توافقى خوانده ميشود؟
در حاليكه غنى مورد حمايت أمريكا و كرزى مورد حمايت روسيه و ايران است، ايا نياز به فرد سوم نيست؟
رهبران و سياسيون كه از جبهه مقاومت در خط مخالفت با دولت قرار گرفته اند و حق هم دارند تا مخالفت كنند، ايا موافقت خود را در جبهه كرزى مجانى عرضه ميكنند ؟
هر گونه دست حمايت جبهه مقاومت و اقوام حامى دموكراسى بر طرف چى غنى و يا كرزى بايد با حفظ منافع مردم و تجربه گذشته باشد وبا پيش شرط هاى تغير نظام، تغير قانون اساسى ، سرود ملى دو زبانه ، مصطلحات ، در يك كلام #شالوده ريزى نو براى اينده و دموكراسى باشد.
تحولات جارى يكبار ديگر اين فرصت را براى عبدالله بوجود اورده تا براى تغير روى ارگ و حاميان خارجى ان فشار بياورد.

همچنان با توجه به اينكه داكتر عبداللطيف پدرام از حمايت گسترده مردمى برخوردار است در هر گونه مذاكرات بايد از ادرس مردم ما سهيم باشد چون مهره هاى سوخته و ازموده شده از هيچ اعتبار و شعور سياسى برخوردار نيستند.

>>>   هیچ چیزی هم از دست این دزدان نه می اید
اگز دقت شود همه اینها یک وجهه مشترک دارند

>>>   کرزی طی سالهای متمادینی به ملت ما چه کرد که حال کند
بجز تفرقه افگنی دزدی چور و چپاول غصب زمین و چور بانکها که کار دیگر بلد نیست ولی صد در صد مطمینم هیچ چیزی کرده نه میتواند

>>>   وقتی اشرف غنی حکم بررسی شهرک عینو مینه را صادر نمود
گروه لنده غران به سرکردگی کرزی همه به فکر اینده خود افتادند

>>>   اینها تشنه گان قدرت است و بس و چیزی هم از دست شان نه می اید فقط پف

>>>   چند مرغ باز جمع می شوند تا مرغ جنگی و کوک بازی کند
به لحاظ خدا کدام اینها ادم درست است

>>>   به راستی لنده غری هم نه مذهب داره و نه قوم
ببینید همه لنده غران جمع شدند چه از شمال باشد چه از جنوب
جاوید قاری زاده

>>>   داد فر اویانی‎

روان کش های «تفرقه انداز و حکومت کن» در بار افغان-انگلیس ارگ کابل را بگویید که شهروندان تاریکستان بچنگ دیورند های انگلیس و رحمان های افغان، دیگر باور ندارند به جهاد افغان-انگلیس در خاک خراسان!

خدا را که نمی شناسید میدانم؛ چون هیچ خود کفان و آدمکشی خدا را نشناسد.
مگر از مردم ما بشرمید و بدانید که آنها نیز می خوانند کتاب ها و این چتیات اسپنتای پرورش دیده انگلیس را زیر نام «کتاب»، نیز میخوانند.

من خوانده ام این اسپنتا را و در هیچ برگه اش ندیده ام این برساخت شما را.
بس باد نیرنگ ستم و برساختکاری و کشتن و خود کفانی های افغانی!

ببینیم این پروپاگند های گند گمارده های «فیسبوکی»ی باشگاه های برساختگریی رژیم ستم ملی را و بخوانیم این برگه های (39 و 417) کتاب اسپنتا -ی درباری را برای دانستن اینهمه برساختکاری های افغانی:

>>>   Sediq
اين مردم بار ها امتحان خود را داده اند، نبايد فريب ... هاى انها را خورد.

>>>   Mujahid
نشست جلال آباد در زمان حکومت مجاهدین که بخاطر از بین بردن سران جمعیت طرح ریزی شده بود
چون امر صاحب شهید در آن نشست شرکت نکرد دسیسه فاشیزم ناکام شد
نشست کندهار هم دسیسه ای علیه سران جمعیت خواهد بود
چون در این روز ها فاشیزم به نابودی نزدیک است کرزی خاین با ده ها دسیسه و ...میخواهد جلو از بین رقتن فاشیزم را بگیرند

>>>   Khurasani heeft 3 nieuwe foto's toegevoegd.
توطیهٔ جدید ارگ؛
برای تقسیم هویت تاجیک ها و ازبیک ها به دهها هویت قومی، جهت تثبیت اکثریت جعلی پشتون ها( افغان‌ها) در افغانستان.
رئیس جمهور با صدور فرمان و ایجاد کمیسیون برای تهیه لیست اقوام افغانستان در شناسنامه های جدید شمشیر جراحی به دست گرفته و ما را هدف قرار داده است.
اسناد رسیده از ارگ ریاست جمهوری حاکی از آن است که تیم فاشیسم قبیله برای تقسیم هویت تاجیک ها و تثبیت اکثریت افغان‌ها ( پشتون) طی فرمانی دستور داده است تا تاجیک ها را به بیش از سی گروه قومی تقسیم نمایند و به این ترتیب این اکثریت قومی را به اقلیت های متعدد تقسیم و معرفی کنند.
هدف از این طرح تقسیم هویت تاجیک ها و ازبیک ها به خرده هویت ها و تثبیت اکثریت افغان ( پشتون) در افغانستان می باشد.
جوانان عزیز
تنها راه جلوگیری از این طرح شیطانی دفاع و حمایت از قانون شناسنامه ها مصوب مجلس نمایندگان است و بس.
ادامه سکوت نمایندگان ما در حکومت و دولت در برابر این شرارت ها و فتنه انگیزی ها شرم آور و ذلت بار می‌باشد

>>>   Lalzad heeft 3 nieuwe foto's toegevoegd
اکثریت سازی پشتون ها!
==============
(اقلیت سازی سایر اقوام)
پارچه سازی اقوام غیرپشتون و پشتون سازی تمام قبایل پشتو زبان...
این موضوع که بار اول در مقاله سلیمان لایق (ترکیب قومی کشور...) در زمان حاکمیت حزب دموکراتیک به نشر رسیده بود و حالا توسط غنی جامه عملی می پوشد، گام مهم دیگری در راستای اکثریت سازی پشتون ها برای تطبیق اهداف زیرین است:
* افغان سازی،.
* پشتون سازی،
* پشتو سازی.
+ + +
یا تسلیمی و یا مبارزه و مقاومت تا پیروزی!

>>>   Ariaie
لطيف پدرام : من در جلسه قندهار دعوت شده ام اما نمى روم چون اين جلسات و گردهمايى ها راه حل دايمى براى حل مشكل نيست.
نوت: بنا به دلايل امنيتى بسيارى از مردم مخالف حضور استاد عطا و پدرام در جلسه قندهار اند.

>>>   بالای نواسه های نادر غدر اعتماد کردن خوب نیست! از گذشته باید عبرت گرفت.

>>>   Arianfar
خوب، از دست ما کاری بر نمی آید. رسالت ما روشنگری است. کسانی که در داخل اند، باید هشیاری خود را از دست ندهند و فریب توطیه های بیگانگان و نیز ایادی داخلی شان را نخورند. مردم باید در شمال در اندیشه دفاع خودی برآیند. زیرا ارگ و شوزای امنیت خود در خدمت پروژه قرار دارند.

>>>   به دوستان بگویم من از حکمتیار خوب آموخته ام. حکمتیار و جناح های مختلف پشتون که از چپ و راست با او متحد اند، هیچ گاه به خاطر این که مثلا اسمعیل خان به قدرت برسد یا آقای قانونی، انرژی اش را خرچ نمی کند و ابزار دست این ها قرار نمی گیرد یا به طور مثال ابزار دست کسان دیگری،غیر از تبار خودش. او از همه ی این ابزار ها استفاده می کند برای حفظ سلطه ی قوم و تبار اش. حالا نگاه کنید افراد تبار شما برای چه هدفی و برای چه کسانی کار می کنند؟ یک عده پشت سر کرزی صف کشیده اند و یک عده پشت سر غنی و شمار دیگری هم پشت سر استاد سیاف. مگر غیر از این است؟ و آخر سر بگویم آن قدر شعور و تجربه دارم که برنامه ی آزادی بخش ملی را از پروژه های شخصی ی مدعیان تشخیص بدهم و تفکیک کنم.

>>>   لطیف پدرام:
پیروزی هیچ کدام از سران غلزایی و درانی به نفع ما نیست. باز هم تاکید می کنم چه کرزی پیروز شود، چه غنی چیز مهمی را برای ما تغییر نمی دهد. همین آقای کرزی پایتخت تاریخی و باستانی فارسی زبان ها را وشهر قصه های زال و رودابه و مهراب کابلی را به نام خود تغییر داد. چه فرقی می کند که یک برده به چه کسی سواری می دهد،ممکن است تعداد تازیانه ها کم یا زیاد باشد. در هر حال تازیانه از دست اربابی به ارباب دیگر می رسد.
این جا مسایل مهم تری از کوشش کردن برای به قدرت رسیدن کرزی برای ما وجود دارد.زبان، هویت و تقسیمات قومی است که همه خاموش اند و به جای رفتن به دنبال کرزی یا غنی به این کار مهم باید می پرداختند، مارا میخواهند تکه تکه کنند. تمام خشت های اساسی بنای فاشیزم در زمان حاکمیت کرزی گذارده شده است.قتل های زنجیره یی در همان زمان اتفاق افتاد. حافظه مان را فرا بخوانیم و دوباره یاد آوری کنیم. برای ما عاقلانه این بود که می گذاشتیم که این ها با هم بجنگند، تا فرصتی برای عدالت خواهان در یک محور جدید به وجود بیاید. آن هایی که وارد این بازی شده اند در نهایت به نفع تقویت پایه های یکی از این دو جناح فاشیستی انرژی های شان را تباه خواهند کرد. فردای پیروزی یکی از آنها، باز نق نق و گله و شکایت شروع خواهد شد. ای وای! باز اشتباه کردیم، باز به قول شان وفا نکردند! همان تجربه های تلخ گذشته تکرار خواهد شد.
البته بعضی چیز ها است که نمی شود یاد داد، و نمی شود یاد گرفت، عقل و شعور حساس و تیزبین نیاز است که رخداد ها را درست تحلیل کند. رخداد هایی که تازه اند و درباره ی شان نوشته نشده است. به قول یک دوست مبارز فلسطینی من: بعضی وقت چیز هایی اتفاق می افتد که هر چه بگویی از تو نمی پذیرند، باید منتظر زمان بمانی تا حقانیت ات را بدانند، ولی افسوس آن زمان بسیار دیر است و چه فرصت های نازنینی که از دست رفته است!
چون من مساله ملی را تا حدودی می دانم نگران رخداد ها هستم. می خواهم بگویم در آن مبارزه ی ملی ای که بعضی دوستان ما اشاره کرده اند، سرمایه دار ملی در کنار ملت خودش ایستاد می شود، ملت خودش را می خواهد به زعامت برساند، مظلومان اقوام تحت ستم را می خواهد به قدرت برساند، نه این که در خدمت شوونیزم قوم حاکم شمشیر بزند، و ابزار استحاله ی قدرت از دست یک فاشیست به فاشیست دیگر شود.
به دوستان بگویم من از حکمتیار خوب آموخته ام. حکمتیار و جناح های مختلف پشتون که از چپ و راست با او متحد اند، هیچ گاه به خاطر این که مثلا اسمعیل خان به قدرت برسد یا آقای قانونی، انرژی اش را خرچ نمی کند و ابزار دست این ها قرار نمی گیرد یا به طور مثال ابزار دست کسان دیگری،غیر از تبار خودش. او از همه ی این ابزار ها استفاده می کند برای حفظ سلطه ی قوم و تبار اش. حالا نگاه کنید افراد تبار شما برای چه هدفی و برای چه کسانی کار می کنند؟ یک عده پشت سر کرزی صف کشیده اند و یک عده پشت سر غنی و شمار دیگری هم پشت سر استاد سیاف. مگر غیر از این است؟ و آخر سر بگویم آن قدر شعور و تجربه دارم که برنامه ی آزادی بخش ملی را از پروژه های شخصی ی مدعیان تشخیص بدهم و تفکیک کنم.

>>>   شعر بى رنگ
مسلميار خواستار مجازات محقق شد.
گلبدين رفت پيش رفيق ها !
كرزى خريطه هاى پول ايران را گرفت عيبى نيست
چون دانشگاه گفت پدرام نوكر ايران شد
از كتاب شيونيست نامه
اثر خودم

>>>   غنی احمدزی و حامد کرزی هردو محور شرارت اند!
شانزده سال تمام این هردو شریک قدرت و جز از همان حلقه خبیثه(کانون توطئه) اند که کشور را بطرف نا امنی و بی ثباتی و نفاق و شرارت سوق داد.
غنی احمدزی و حامد کرزی عاملین اساسی جنگ تریاک یعنی ادامه شرارت و تروریزم درکشور اند.
دست آورد همین حلقه خبیثه که( کانون توطئه) نامیده می شود :
طالب ، ترور وتریاک و فساد و فقر وفحشا درین کشور است .
هرانسان عاقلی درین کشور میداند که شانزده سال غنی و کرزی هردو طراح به وخامت کشیدن وضعیت و طالب پروری و نفاق افگنی و ترور های زنجیرهء ، برتری جویی قومی و زبانی و انحصار قدرت قومی بودند.
حالا راه نجات این کشور نه درمحور کرزی تروریست پرور و نه در محور غنی داعش پرور است .
راه نجات از وضعیت کنونی جمع شدن در محورمردمی مقاومت ملی علیه طالب پروران و داعش پروران وتریاک سالاران به اشتراک همه گروه های مخالف طالب پروری و داعش پروری وتریاک پروری می باشد.

>>>   پلان ارگ و حكمتيار نباشد كه از شر مخالفين يكبار خود را خلاص نمايند.

>>>   لطیف پدرام:
نبرد کفتار ها!
گرد همایی قندهار برگزار می شود اگر اتفاق خاصی رخ ندهد.
من از طریق دوستانم در مجلس نمایندگان در جریان قرار داده شده ام و در این باره با چند تن از وکلای مجلس، که از جمله ی گردانندگان مهم جلسه ی قندهار اند گفتگو های مفصلی داشته ام- در منزل برادر عزیزم ایوبی، درمنزل لالی حمیدزی باشرکت همایون همایون، آقای درزابی و نیز چندتن دیگر. و یک جلسه دیگر با چند تن از این دوستان در منزل خودم داشته ایم.
من نیز به این گردهمایی دعوت شده ام، اما دیروز تصمیم گرفتم در این گردهمایی شرکت نکنم. چند تن از وکلا منجمله جناب درزابی را که از مدعوین بود از این تصمیم آگاه کردم و دلیل آن را گفتم، در آخر آقای درزابی گفت در این صورت من هم شرکت نمی کنم.
به هر حال!شکی نیست که رقابت میان درانی ها و غلزایی ها ادامه دارد. معلوم است که یک طرف قضیه کرزی است. اما، یک عده هم ناراضی هایی اند که برای غنی و عبدالله کمپاین کرده اند و چیز زیادی به دست شان نرسیده است.جز رقابت نامیمون، درانی-غلزایی، موقف آن هایی که دست شان خالی مانده است، و عاشق قدرت و ثروت اند، شکننده است. همین که پولی و منصبی برای شان رسید موضع خود را تغییر می دهند از صف ای به صف دیگر می روند، و از آخوری به آخور دیگر!.
این رقابت کثیف هر گونه ی که ختم شود(به نفع غنی یا کرزی)نتیجه برای اقوام مظلوم و مردمان فقیر جامعه ی ما تغییر نمی کند. قدرت از یک ستمگر به ستمگر دیگر، از یک فاشیست و شوونیست به فاشیست و شوونیست دیگر انتقال میکند. یا به زبان عامیانه از یک پشتون به پشتون دیگر. با تاسف مثل همیشه فاشیست ها یک یا چند مزدور قومی را که مذهب مشترک شان پول است(ولتر) اجیر می کنند و چونان ابزاری برای تداوم رنج و بدبختی مردم ما و اقوام غیر پشتون مورد استفاده قرار می دهند، و صد البته لاشه ی گندیده ی را هم جلو پای شان میریزند.
پیشنهاد من برای نیروهای ملی و مترقی و عدالت خواه این است به جای تبدیل شدن به ابزار دست این کثافت ها جبهه ی متحد و مستقل خود را تشکیل بدهند و برای آزادی مردم خود از دست نوکران استعمار کمر ببندند. حدود 17 سال است این آدم ها را در موقعیت های قدرت و ثروت می شناسید و تجربه می کنید. فریب این کفتار ها را نخورید. از هر کجایی که هستند شرق، غرب، شمال، جنوب و هر جای دیگر. با ابزار قراردادن خود، دست های پاک خود را آلوده نسازید. اقوام تحت ستم و نیروهای مترقی، ملی و اسلامی باید برای در هم کوبیدن این کفتار های وابسته به بیگانگان کمر ببندند و در یک جبهه ی متحد و آزادی بخش برای ایجاد یک دولت واقعا اسلامی، عدالت خواه، ملی و دموکراتیک که حقوق همه ی اقوام و شهروندان را عادلانه تامین کند مبارزه نمایند. باید خود به فکر گرفتن زعامت باشیم نه نوکری به کرزی یا غنی و عوامل شان! یا به زبان دیگر مزدوری و خوش خدمتی برای سران فاسد درانی و غلزایی!

>>>   سخنان امروز لطیف پدرام در مجلس نمایندگان:

- چرا قندهار با احترامی که به مردم قندهار دارم چرا باید قندهار تصمیم بگیرد،این استمرار یک استبداد است، استمرار یک شوونیزم قومی است.

- شکی نیست وضعیت بحرانی است،ما بار ها تاکید کردیم رژیم غنی مشروع نیست غیرقانونی و قابل قبول نیست. پارلمان می باید در چنین شرایط ابتکار عمل را به دست می گرفت که متاسفانه به دلیل فساد گسترده در سطوح مختلف اعتبار خود را پیش مردم از دست داده.

-حالا میگویند گردهمایی قندهار، اما اونجا شاید بگویند همین لویه جرگه بود.

- این لویه جرگه میخواهد مشورتی باشد،عنعنوی باشد بحث من در مورد لویه جرگه ها معلوم است که لویه جرگه ها غیردموکراتیک،عقب مانده، و غیر قابل قبول برای ما، مردم ما، حزب من و طرفداران من است.

-آقای کرزی از کدام پایگاه حقوقی میخواهد لویه جرگه دایرکند، ریس جمهور بوده اما حالا یک شهروند عادی است. اگر قرار باشد به روش،کرزی کسی لویه جرگه دعوت کند، من شخصا و شما هر کدام تان میتوانید 5 تا 10 هزار نفر از ولایات مختلف، از اقوام مختلف دعوت کنید و بگویید لویه جرگه است و اگر این لویه جرگه فقط مربوط برادران پشتون ماست، بحث اش علیحده است.اما اگر لویه جرگه گویا ملی و سراسری است،هرکس میتواند ،احزاب میتواند لویه جرگه دعوت کند.

-دیروز بحث دیورند را گفتم حل شود بعضی ها خشمگین شدند، اما امروز پاکستان دیوار کرده و شما تدابیر گرفته نتوانستید، امروز می گویم اگر افغانستان فدرالی نشود با توجه به مداخله ی کشور های مختلف این کشور به طرف تجزیه می رود.

>>>   برادران عزیز چیزی از دست تان مقابل این حکومت ساخته نبود حالی که چند نفر با مسولیت پیش قدم شده شما هم کاری کنید گپ ها اضافی نزنید

>>>   بیبینین دوستان اگر الزامات فاشیستی بر اقوام عادت تان شده و به همین بهانه خود در جامعه مطرح میسازید و با خواهایشات شخصی تان خود ارضا میکنید تا چه وقت .
آیا خواهان مردن 100 ها افغان روزانه استید که 5 چند از خود بیوه و بتیم بجا می‌گذارید آیا مبارزه خراب فیس بوک که پر ز دشنام و بی موحبا است و هم در وقت اش راکت پراکنی های داخلی را باز راه حل میدانید یک چیز منحیث یک شهروند عرض کنم هنوز دور است که افغانستان مثل کشور های پیشرفته دارای نظام دموکراتیک از راه انتخابات شود تقلب انتخابات اخیر سرنوشت وطن به این منجلا رسانید
حالی که یک چند نفر دلسوز و سرباز باز حاضر شد تا گردهمایی را از شهر تاریخ ساز قندهار آغاز میکنند بعضی ها بانگ ستم و ظلم و استبداد قوم تباری را سر دادند
مهربانی کنید یک مثال قوی از یک حرکت ملی به مانند که همیشه از قندهار آغاز شده و یک ثبات را در کشور آورده نشان بتن .
پس خوش باشین نشست های ملی در قندهار روز دیگر ادامه و توسعه آن در یک ولایت تاریخی دیگر روزنه امید برای حل منازعه آورده شده خارجی ها باشد .
دیگر به خاطر آرزو های بیگانه ها و خود خواهانه خود آغاز حرکت های مردمی را که ولو ظاهرا ساده جلو میکند ضعیف نسازیم تا باشد جهانیان بفهمد که مردم افغانستان هم مردم مقاومت و هم مردم جرگه ها است .
از افتخار به بیگانه ها و واژه های خارجی بیایید به جرگه های غریبانه ولی با ارزش و تاریخی تان ارج گذارید تا تمام اقوام با یک اتحاد بی سابقه روزنه امید صلح و ثبات را بروی مردم که هر روز بی موجب قربانی میدهد باز کنید
توریالی
از شهرک اریا


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است